Za manje od četiri sata uradio 8.000 trbušnjaka

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Za manje od četiri sata uradio 8.000 trbušnjaka


Valjevo - Da postoji zvaničan juniorski svetski rekord u trbušnjacima, 17-godišnji Valjevac Uroš Domanović bi bio njegov vlasnik pošto je za nešto manje od četiri časa, bez ikakvog prekida i pauze, uradio ravno 8.000 ovih nimalo lakih vežbi.




Iako neformalan, vredan pažnje je poduhvat mladog gimnazijalca koji je ovaj rekord učinio praktično zagrevajući se u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u brazilskom džiu-džicuu, sportu koji inače trenira. Uroš zato kaže da sledeće godine namerava da napadne i zvaničan Ginisov rekord u trbušnjacima, 25.000 za 24 sata.

Uroš je od malih nogu specijalista za ovu vrstu vežbi. Dosadašnji rekord mu je bio 4.003, a sada je nameravao da za tri časa vežbanja dostigne cifru od 5.000. Posle tačno tri časa, 57 minuta i 20 sekundi brojač na laptopu je pokazao 8.000 urađenih trbušnjaka, a Uroš je izgledao svež kao da je tek počeo i gotovo da se nije oznojio.

- Plan je bio da za tri sata uradim oko 5.000 trbušnjaka, ali kako sam već tada imao 6.000 urađenih, odlučio sam da nastavim i da dupliram svoj dosadašnji rekord. Zadovoljan sam, osećam da mogu i više - kaže Uroš.
Učenik Petnaeste beogradske gimnazije kaže da u juniorskoj konkurenciji ne postoji zvaničan svetski rekord u ovoj vrsti vežbi, ali da nije čuo da je neko od njegovih vršnjaka uradio više od magične cifre od 8.000.
Pri tome, Domanović je poslednjih mesec dana trbušnjacima posvećen dva časa dnevno pošto intenzivno trenira i brazilski džiu-džicu i ovih 8.000 trbušnjaka, kako kaže, predstavlja pripremu za učešće na Evropskom prvenstvu u toj borilačkoj veštini, 28. januara u Portugalu.

- Na šampionatu kontinenta nastupaću takođe kao junior, međutim, znam dosta o konkurenciji i verujem da mogu do medalje. Brazilska varijanta ovog sporta je veština gde nema udaraca, već se protivnik savladava polugama, bacanjem i rvanjem - objašnjava Uroš, dodajući da je ranije trenirao košarku i da je od kada zna za sebe potpuno posvećen sportu i svakodnevnom vežbanju, sledeći primer oca Nikole.

- Trbušnjaci su mi specijalitet od malih nogu pošto sam jednom prilikom uradio 150 sa samo tri i po godine. Redovno vežbam pre i posle škole, pre i posle treninga, a mnogo manje izlazim i provodim vremena za kompjuterom. Na leto planiram da se oprobam i u zvaničnoj Ginisovoj konkurenciji u broju urađenih trbušnjaka za 24 sata koji iznosi 25.000, naravno sa pauzama za spavanje i okrepljenje. Sada sam bez pauze uradio 8.000, mislim da ću sledećeg leta biti spreman i za taj rekord - kaže Uroš.


Izvor: P. VUJANAC
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Au ako je ovo istina, onda svaka cast... :)
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Uf tesko da je istina!! Ja treniram svaki dan pa mogu uraditi 600-700 za jedan sat ne znam sve je moguce
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ta Ginisova knjiga, to je velika koncentracija gluposti i besmisla na jednom mestu...
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
To....Telo više ne oseća...ili šta već :)

da ali kad redovno radiš nisi svestan koliko ti je telo sposobno, dok sam bila student nom stop sediš, učiš jedeš radila sam trbušnjake nisam merila vreme, ali sam u seriji radila po 400-500, naravno posle nekog vremena, verujem da Valjevac može toliko da uradi ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
da ali kad redovno radiš nisi svestan koliko ti je telo sposobno, dok sam bila student nom stop sediš, učiš jedeš radila sam trbušnjake nisam merila vreme, ali sam u seriji radila po 400-500, naravno posle nekog vremena, verujem da Valjevac može toliko da uradi ;)

I ja sam se bavio sportom tako da znam šta znači navika treniranja. Obećao je napad na Ginisa tako videćemo.
Međutim moj post a i pre toga ono što je napisala Ana_ana su se odnosili na izjavu Kristijana Golubovića vezanu za intezitet vežbanja u zatvoru i efekat koji to ostavlja na organizam :) ;)
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Ja znam jednu zenu ovde u mom mestu, uradila valjda 4000, ali zato onda nije mogla ustati nedelju dana iz kreveta :)
 
Natrag
Top