ZA ISTORIJU: Igrali deset sati i još nisu završili!?

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
ZA ISTORIJU: Igrali deset sati i još nisu završili!?

00030129.jpg


Amerikanac Džon Isner i Francuz Nikolas Mahut ušli su u istoriju tenisa kao akteri apsolutno najdužeg meča odigranog ikad! Njihov duel prvog kola na Vimbldonu, koji je prekinut u utorak, početkom petog seta, dan kasnije prekinut je ponovo zbog mraka posle efektivnih i do sada nezabeleženih, skoro DESET sati igre (!?)

U trenutku drugog prekida rezultat u petom setu, koji je trajao neverovatnih ŠEST sati i tri minuta, glasio je, verovali ili ne, 59:59!? Prethodna četiri završena su rezultatom 4-6, 6-3, 6-7 (9), 7-6 (3), a ovaj istorijski duel biće nastavljen sutra.

Pored obaranja rekorda u dužini trajanja meča, finalista ovogodišnjeg Serbia Opena, Isner, i njegov rival "maratonac", pomerili su granice i u drugim parametrima "belog sporta" - odigrali su meč sa najviše gemova - 163, što je duplo više od broja gemova koji je do sada važio kao rekordan - 83.

Istovremeno, Amerikanac i Francuz postavili su novi rekord i po broju asova. Isneru su dva asa nedostajala da broj zaokruži na 100, dok je njegov rival odservirao 94.

Prethodni najduži meč, koji su pre šest godina na Rolan Garosu odigrali Francuzi, Arno Klemon i Fabris Santoro, trajao je "samo" šest sati i 33 minuta, čime je nadmašen dotadašnji rekord u vlasništvu Džona Mekinroa i Matsa Vilandera, koji su 1982. godine, u Dejvis Kup duelu, razmenjivali udarce 11 minuta kraće.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
ZA ISTORIJU: Isner pobednik "maratona" od 11 sati i pet minuta

ZA ISTORIJU: Isner pobednik "maratona" od 11 sati i pet minuta

00030129.jpg


Amerikanac Džon Isner i Francuz Nikolas Mahut ušli su u istoriju tenisa kao akteri apsolutno najdužeg meča odigranog ikad! Njihov duel prvog kola na Vimbldonu, koji je prekinut u utorak, početkom petog seta, dan kasnije prekinut je ponovo zbog mraka posle efektivnih i do sada nezabeleženih, skoro DESET sati igre. Konačno, dvojica tenisera susret su završila u četvrtak, posle 11 sati i pet minuta igre, a u naredno kolo ide Džon Isner, koji je slavio sa 3:2, posle 70:68 u petom setu!

Pored obaranja rekorda u dužini trajanja meča, finalista ovogodišnjeg Serbia Opena, Isner, i njegov rival "maratonac", pomerili su granice i u drugim parametrima "belog sporta" - odigrali su meč sa najviše gemova - 183, što je više nego duplo od broja gemova koji je do sada važio kao rekordan - 83.

Istovremeno, Amerikanac i Francuz postavili su novi rekord i po broju asova. Isneru je odservirao 112 asova, dok je Francuz upisao devet manje. U meču su, zbirno, osvojili neverovatnih 980 poena!

ISNER.jpg


Prethodni najduži meč, koji su pre šest godina na Rolan Garosu odigrali Francuzi, Arno Klemon i Fabris Santoro, trajao je "samo" šest sati i 33 minuta, čime je nadmašen dotadašnji rekord u vlasništvu Džona Mekinroa i Matsa Vilandera, koji su 1982. godine, u Dejvis Kup duelu, razmenjivali udarce 11 minuta kraće.

Pažljivi Englezi reagovali su veoma sportski, pa je predstavnik "Sve engleskog klub" prigodnim poklonima nagradio sudiju Muhameda Manolija, ali i iscrpljene tenisere.

- Malo sam umoran - prve su reči pobednika ovog istorijskog susreta. Međutim, pored ovakve publike, koja je bila sve vreme uz nas ne smem da se osećam umornim. Sve čestitke i Mahutu. Pokazao je da pravi ratnik.

Čak 65 puta u petom setu Francuz je servirao za ostanak u meču...

- Ne znam šta sada da kažem. Neko je morao da pobedi, ali sam počastvovan činjenicom da sam ja bio jedan od aktera ovakvog meča. Bilo je dugo, nema šta - izjavio je Nikolas Mahut.
 
Natrag
Top