Za godinu dana je prepešačio Kinu i sve vreme pravio selfije. Rezultat je neverovatan

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Za godinu dana je prepešačio Kinu i sve vreme pravio selfije. Rezultat je neverovatan

Kao što je Forest Gamp odjednom počeo da trči, tako je i Kristof Rihejdž je počeo da hoda 9. novembra 2007, a prestao je u oktobru 2008. Prešao je 2.796 milja (oko 5.000 kilometara), od Pekinga do Irimćija, isključivo pešice, a putovanje je dokumentovao tako što se nakon svakih 30-50 pređenih kilometara sam sebe fotografisao.

1_zps182d3b55.jpg

Pre i posle: desna polovina je s početka, a leva s kraja putovanja


Kako je vreme prolazilo i dok je Kristof na svom sajtu na Fejsbuku pisao o putovanju i izgled mu se sve više menjao.

Kada je reč o tome šta mu se na ovom pešačkom putovanju najviše dopalo, Rihejdž je zapisao:


"Sećam se da sam tokom putovanja mislio: gde ću spavati? Šta ću jesti? Nije bilo nikakvih metafizičkih pitanja, nikavih velikih briga, samo konkretni problemi koje je trebalo rešiti. Dobro sam se osećao, i osećao sam kako sve ima smisla".


Rihejdž je čitav put prešao pešice, a samo u jednoj prilici je bio prinuđen da se - na nekoliko minuta - popne na bicikl svog brata.


Odlučio je da se zaustavi 25. oktobra 2008, a kada su ga pitali zbog čega, odgovorio je jednostavno:

Hteo sam da vratim svoj život, da ponovo uspostavim kontrolu nad sobom.

Izvor:Biznis insajder/DM
 
Natrag
Top