Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Kompanija Soni Erikson izbacila je na tržište telefon „Iksperija 8“ telefon koji mogu da koriste svi. I mladi i ozbiljni poslovni korisnici. Testirali smo ga i prvi utisak je da je reč o telefonu koji se vrlo lako koristi.
62967_svosmica_f.jpg


Ako ga uporedimo sa telefonom „X10“, o kome smo već pisali, vidi se da je reč o nešto većem telefonu sa manjim ekranom od (3 inča) i drugačije rešenim kontrol panelom. Ekran ima rezoluciju od 320 x 480 piksela (osetljiv je na dodir), što je sasvim dovoljno za pregled svih vrsta multimedijalnih sadržaja, ali je na žalost nešto tvrđi, pa reakcije na dodir ponekad nisu trenutne. Kompletna navigacija (pored kontrole prstima) se obavlja pomoću tri tastera: meni, bek i hom – klasičan Iksperija koncept, dok su sa desne strane izvedeni tasteri za upravljanje jačinom zvuka i kamericom. Iako oni realno gledano ergonomski nisu baš najbolje rešeni sasvim su dobri za korišćenje. Iksperiju X8 pokreće procesor na 600 MHz koji je ukomponovan sa 128 MB interne memorije.

Činjenice govore da još malo memorije nije bilo na odmet, jer bi onda sve letelo na telefonu, ali sa druge strane svesni smo i toga da bi to značajno poskupelo sam proizvod. Za prenos podataka zaduženu sve nama poznate i nepoznate konekcije! Tu su blutut i vi-fi moduli, EDGE, 3G, USB i IRD portovi. Očekivano telefon je baziran na Android platformi, koju je Soni Erikson doterao po svom ukusu i implementirao nekoliko veoma korisnih funkcija, poput kompletnog ofis paketa (doduše u probnoj verziji) i najrazličitijih multimedijalnih plejera. Cena telefona za domaće tržište za sada nije poznata, ali očekuje se da bude značajno povoljnija u odnosu na model X10. Uostalom ostaje da sačekamo još koju nedelju, pa će i ova nepoznanica biti rešena.

ZA: Konektivnost, dizajn, lakoća korišćenja, platforma
PROTIV: Malo tvrđi displej, zahtevnije održavanje

Specifikacija:

XPERIA X8
Mreže : 850Mhz, 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz, HSDPA,

Kućište
Dimenzije : 99 x 54 x 15 mm
Težina : 104 grama
Oblik : monoblok,
Antena : interna
Tastatura : nema,

Procesor
Takt : 600 MHz

Baterija
Vrsta : Li-Polymer
Kapacitet : 1200 mAh

Ostalo
Ostalo : vibracija, kompas, akcelerometar,

Ekran
Tip : TFT
Broj boja : (24-bit) 16.777.216 boja
Rezolucija : 320x480 piksela
Ostalo : osetljiv na dodir,

Kamera
Glavna
Orijentacija sočiva : sa zadnje strane
Broj piksela senzora : 3.15 megapiksela
Rezolucija fotografija : 2048x1536 piksela,
Rezolucija videa : (VGA) 640x480 piksela,
Ostalo : video zapis,

Zvuk
Reprodukcija
Format melodija : mp3, aac, wav,
Ostalo : spikerfon, fm radio prijemnik,


Memorija
Interna
Kapacitet : 128 MB


Eksterna
Podržani formati : microSD (Trans Flash),
Maximalno podržano : 16384 MB

Softver
Operativni system: Android v1.6
Podržani formati : aac, wav, mp3, mp4, wma, H.263, H.264, wmv,

Funkcije
Osnovne : kalkulator, kalendar, alarm,
Napredne : snimanje glasa,

Komunikacija
Lokal
Kablom na : USB 2.0 port, 3.5' audio,
Bežično : bluetooth,
Udaljeno
Prenos podataka : GSM (9,6 Kb/s), GPRS (115 Kb/s), EDGE (236 Kb/s), HSDPA,

WAP pretraživač : 2.0

Podržane tehnologije : SMS, EMS, MMS, WiFi, GPS, SyncML,
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
9
Imam taj mobilni a je super. Samo kamera ima malo piksela a fali blic. Ima GPS koji neradi ofline. Treba dodati sygnic navigaciju koja saraduje sa Androidom. Za sada nema instalacije IGO 8. I treba najpre apdejtovat na verziju Android 2.1
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.08.2011
Poruka
1
I ja isto imam taj mom meni je extra samo nezz kako da apdejtujem na andorid 2.1
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
9
Treba da pripojiš x8 u računar (PC companion) i samo se apdejtuje
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
7
Poz i ja sam jedan od srecnih vlasnika istoga fona i potrebna mi je informacija dali je moguce apdejtuje na noviji android od 2.1.... 2.1 posedujem ali bih neku varijatu do bar 3.0 ako se moze!!!!

Hvala!!!!
 
Učlanjen(a)
15.01.2012
Poruka
1
imam problem ..
smiley-cry.png
mozda za nekog banalan al ne i za mene...kako da napravim novi album i menjam nazive slika. Probao sam preko USB a da ubacim ceo folder(sa slikama) i nece...moze li mi neko pomoci,kupio sam ga pre par dana i ovo me nervira...unapred hvala
 
Natrag
Top