XBMC problem LiveTV

Član
Učlanjen(a)
13.04.2010
Poruka
105
Instalirao sam XBMC Kodi Helix beta, i IPTV klient. Medjutim iako je omogcuen addon i upisana putanja do liste, ne mogu da ga startujem. I na samom pocetku programa nigde nemam opciju LiveTV.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
76
Imam slican problem, instalirao sam XBMCbuntu stanalone na neki stari PC koji ne koristim i sada njega koristim umesto TV-a. Kada odem na opciju Live TV i kliknem Enabel, XBMC jednostavno zakuca i ne mogu nista vise da radim sa njim... Kada odem u Addons - u podmeniju uopste ne postoji PVR Clients opcija .... Da li je moguce da u ovoj verziji XBMC-a nema podrska za PVR???
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Ja nisam mogao da ga pokrenem na starijem/slabijem racunaru, XP u pitanju. Nece stariji/slabiji racunar da ga pokrene.
 
¯™¯
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.451
Ja imam kodi 14.03 na win 7 na levom kompu , na desnom je XP i uglavnom ga koristim za kameru za kola , parking.
Ali na tom XP imam instaliran xbmc 12.2 frodo i iste dodatke imam instalirane i na kodiju i na xbmcu i svi rade , retko se desi da nesto nece da otvori na tom starijem kompu jedino sto mu treba malo vise vremena da ucita i krene.
Verovatno imate brdo dodataka a koristite samo 5-6 i to je smrt za te stare masine.I ja sam imao taj problem zakuca i onda sam lepo sacuvao tajni xbmc ako se predomislim da mogu da ga vratim ,medjutim netreba mi a nece ni vama da treba. i lepo sve deinstalirao ,obrisao i ispocetka instalirao xbmc 12.2 frodo na tom starom kompu .
I sve dodatke(5-6 za video i live tv i muziku) koje sam imao za kodi sam upotrebio i instalirao na xbmc 12.2 frodo i svi rade savrseno .
Kad god naidjem na nesto novo ja ga instaliram i probam ,i na brzom i na sporom , ako vidim da mu treba puno vremena da ucita odma ga deinstaliram .
Mada realno za filmove koristim 2-3 dodatka za muziku 1-2 i live tv 1-2 dodatka i liste i stvarno za te stare masine radi sve i sve je dostupno jedino po neki stream ucitava malo duze .
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Imam slican problem, instalirao sam XBMCbuntu stanalone na neki stari PC koji ne koristim i sada njega koristim umesto TV-a. Kada odem na opciju Live TV i kliknem Enabel, XBMC jednostavno zakuca i ne mogu nista vise da radim sa njim... Kada odem u Addons - u podmeniju uopste ne postoji PVR Clients opcija .... Da li je moguce da u ovoj verziji XBMC-a nema podrska za PVR???

Pogledajte ovde da li imate odgovarajuci hardver an staroj konfiguraciji:
Kod:
http://kodi.wiki/view/Supported_hardware
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
76
Pogledajte ovde da li imate odgovarajuci hardver an staroj konfiguraciji:
Kod:
http://kodi.wiki/view/Supported_hardware

Na ovoj masini sam do sada probao OpenElec sve radilo ok, imao sam instaliran Androidx86 sve radilo, sada kada sam instalirao ovaj XBMCbuntu nemam tu opciju za PVR. E sad, ova verzija mi se pokazala kao najstabilnija u radu od ove dve prethodne tako da mi se ne dira , a znailo bi mi da imam i PVR.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Na ovoj masini sam do sada probao OpenElec sve radilo ok, imao sam instaliran Androidx86 sve radilo, sada kada sam instalirao ovaj XBMCbuntu nemam tu opciju za PVR. E sad, ova verzija mi se pokazala kao najstabilnija u radu od ove dve prethodne tako da mi se ne dira , a znailo bi mi da imam i PVR.
Ukoliko se ne varam, posto sam davno probao, xbmcbuntu je u principu lubuntu, tj. ubuntu sa lxde okruzenjem i u principu mislim da mozda ne bi bilo lose da probate sa nekim mozda jos manje zahtevnijim distro-om... Za razliku od klasicnog lubuntu, mislim da je i kod mene, tada dosta sporije radio od lxde pod ubuntu-om...
Na ubuntu-u od 12.04 do 13.10 sam siguran da je radio pvr addon, doduse sad imam 14.04 ali ne secam se da li sam koristio pvr :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
76
Mislim da sam proao sve varijante XBMC-a , Windows verziju sam prvu koristio i ona mi se pokazala kao najtromija, posle toga sam probao sa Androidx86 operativnim sistemom , na najemu je XBMC radio brze, ali jako nestabilno, bukvano na pola sata se restartovao sistem, posle toga sam instalirao OpelElec, on je radio bryo, tacno ali je pokayao problem sa bufferom, jer kada na njemu pustim recimo film, ping ka internetu se poveca na 300+ i otezava ostalima u mrezi da rade bilo sta sto nije slucaj ni u jednoj od ostalih verzija. OpenElec je radio buffer mnogo vise od ostalih, cak je umeo da izbaferuje film do kraja , za sta mu treba dobrih recimo 20 min do pola sata , u tom periodu internet je mrtav. I na kraju XBMCbuntu , radi sve ok, brzo, ne uzima mnogo interneta, samo kazem cudno mi je da nema PVR ..... Postoji li jos neka stanalone verzija XBMC-a koju nisam probao??
 
Natrag
Top