XBMC Backup i Restore

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
BACKUP I RESTORE XBMC

XBMC ima jednu odlicnu opciju a to je da pomocu jednog addona mozete odraditi njegov Beckup a kasnije kada vam zatreba upotrebite taj Beckup i vratite vas XBMC u stanje u kakvom je bio u trenutku kada ste beckup i odradili (sa svim addonima ,pluginima.u njemu).Ovaj addon dolazi vam po defaultu sa instalacijom XBMC.

BACKUP

Startujte XBMC a zatim klikom misa odaberite podgrupu Programs.....broj 1

p0WjtzgP.png


Sada posto pronasli addon XBMC Backup potrebno je prvo podesiti u kom delu racunara zelite i odraditi vas Beckup.Pozeljno je da to bude na particiji na kojoj nije operativni sistem u slucaju da ako bi vam pao OS sacuvate Beckup.Posto pronasli ovaj addon...broj 2, desni klik misa na njega a zatim u padajucem meniju odaberite opciju add-ons Settings....broj 2

Es78fIi3.png


Posto vam se otvori settings u delu Browse remote patch podesite u kom delu racunara zelite usnimiti vas XBMC Beckup.....broj 4,a zatim posto podesili kliknite misem na dugme Ok...broj 5

zFJcOi.png


Sada posto ponovo klikom misa startovali XBMC Backup addon izaberite u novom prozoru Backup...broj 6

WmJzA.png


Sacekajte da se vas Backup odradi do kraja.....

2umlv.png


Posto se zavrsi Beckup dobicete ga na lokaciji u racunaru koju sami odredili (folder ima ime datuma dana kada ste odradili beckup)....broj 9

hvBoZQX.png


RESTORE

Ako resite da vratite vas XBMC u stanje kada uradili i backup (sa svim addonima,pluginima...) mozete to i uraditi pomocu istog ovog addona XBMC Backup.Startujte XBMC a zatim klikom misa odaberite podgrupu Programs.....broj 1

p0WjtzgP.png



U novom prozoru pronadjite addon XBMC Backup i kliknite misem na njega.....broj 2

NmbOkiXS.png


Takjodje u novom prozoru klikom misa izaberite opciju Restore....broj 3

9cWfNVJLg.png


Pojavice vam se zatim novi prozor sa imenima foldera backupa koje odradili (jedan ili vise backupa) a vi kliknite misem na taj backup folder....broj 4

KmHojCTlz8.png


U novom prozoru ako budete izabrali opciju Yes onda cete zatim morati ugasiti vas XBMC a zatim posto startujete ponovo vas XBMC zapocece Restore.Takodje ako izaberete opciju NO krenuce Restore istog trenutka.....

FIm.png


Sacekajte zatim da se Restore (vracanje vaseg XBMC u stanje kada je uradjen Backup) obavi do kraja....

0h9dzD.png


Po zavrsenom Restore restartujte vas XBMC i imacete ga istog onakvog kakav je bio u trenutku kada radili njegov Backup (sa addonima.pluginima....)
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Log fajl nemoj nikada slati u celini ako imas neke znacajnije sifre i pasworde u XBMC....A sto se tice tog addona mozes ga instalirati ako zelis,imas ga u Fusionu......


EPG normalno radi,verovatno ti se nesto poremetilo i resetuj databazu u Live TV i sacekaj kompletno EPG ucitavanje (usput obidji i vidi dali ti je epg adresa dobra)....



Hvala na savjetu , u vezi slanja logova, EPG sam uspio srediti ali tek nakon kompletne reinstalacije XBMC znaci od unosenja "fusion" pa na dalje... neznam sta je to prouzrokovalo.

sad je sve Ok !

imao sam backup ali sam namerno isao od NULE i instalirao samo neophodne addonse.

usput pitanje:

jel bolje napraviti backup "skrivenog" XBMC i prebaciti ga na neku particiju ili
instalirati onaj add -ons backup pa onda pokrenuti backup i program napravi folder npr.20131006 i
kad zatreba restore
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
usput pitanje:

jel bolje napraviti backup "skrivenog" XBMC i prebaciti ga na neku particiju ili
instalirati onaj add -ons backup pa onda pokrenuti backup i program napravi folder npr.20131006 i
kad zatreba restore

Ja sam moja podesavanja xbmc odradio preko xbmc beckup addona i instalirao prijateljima da ne bih gubio vreme, mozda na 10-ak racunara i sve je sljakalo bez greske, moze i rucno kopiranjem C:\Users\(username)\AppData\Roaming\XBMC , radi i tako, probao sam oba nacina ali sve je to lepo boki71 objasnio u ranijim postovima (post #57 na 6.strani)
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Usput jos jednom da ponovim.....mozda neko i poslusa......;)


Kada vam XBMC radi dobro,obavezno iskopirajte taj folder (skriveni) na drugoj particiji,praznoj mediji,flash memoriji..... i kasnije upotrebite taj folder po imenu XBMC kao bekap....Skriveni XBMC folder se nalazi na lokaciji.....

(kod Vista,Windows 7 i 8)

C:\Users\(User Name)\AppData\Roaming

(kod windowsa XP)


C:\Documents and Setting\(user name)\Application Data\

 
Učlanjen(a)
21.01.2014
Poruka
23
Kako pravim skriveni fajl, odnosno taj backup xbmc-a, da kasnije ne bih ponovo učitavao addonse i plugine, kao i ostala podešavanja, i tako naravno skratio i vrijeme i trud??
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kako pravim skriveni fajl, odnosno taj backup xbmc-a, da kasnije ne bih ponovo učitavao addonse i plugine, kao i ostala podešavanja, i tako naravno skratio i vrijeme i trud??

Kao u ovoj temi sto je opisano......

Sve to sto ti pitas vec postoji na forumu,slikovno i tekstualno objasnjeno.zato polako kreni od pozadi temu po temu pregledaj,makar naslove i nacices sta ti treba......
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
2.173
Koliko sam razumeo priču bekap sa jednog može da se koristi i na drugom računaru ( uredjaju).
To bi trebalo da uznači da je portebno samo odraditi "golu" instalaciju XBMC-a i onda uraditi restore.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Da
Koliko sam razumeo priču bekap sa jednog može da se koristi i na drugom računaru ( uredjaju).
To bi trebalo da uznači da je portebno samo odraditi "golu" instalaciju XBMC-a i onda uraditi restore.
Da ali je potrebno stiklirati sve opcije u xbmc backup addonu. Moze cak da se povrati i na drugom sistemu (npr. Linux) samo moze da se desi da cete morati neke izmene napraviti u podesavanjima(ukoliko imate nesto vezano za windows, lokacije, advanced laucnhers itd.).
 
Učlanjen(a)
21.01.2014
Poruka
23
Pokušavam da uradim backup XBMC-a, ali mi javlja grešku script failed, ne znam zašto neće? Može li pomoć, đe griješim?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pokušavam da uradim backup XBMC-a, ali mi javlja grešku script failed, ne znam zašto neće? Može li pomoć, đe griješim?

Nemoras da se mucis pomocu addona ako ga vec do sada nisi koristio,samo iskopiraj skriveni XBMC folder na drugu particiju i to ti je bekap...Sutradan kada zelis restore samo obrises postojeci skriveni XBMC folder i postavis sa te druge particije koji ti je bekap ...

qAeM9nIf.png
 
Natrag
Top