X96 mini TV BOX 2/16Gb update to Android 9

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Не знам користи ли неко од вас овај бокс или не? Ја га користим од 2017 и он ради на андроиду 7.
6024560247.jpg
Пошто је то прилично стар андроид, решио сам да га апдејтујем на последњи андроид који се може на њега убацити.
Решио сам да то поделим са вама, можда некоме буде од користи?
На 7-ци, са корисничким интерфејсом био је прилично рогобатан за руковање и прилично спор. Инсталацијом андроида 9, добија се стандардни кориснички интерфејс за андроид ТВ и ради далеко боље.
Па да почнемо. Са овог линка скините
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
и
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
https://cloud.mail.ru/public/8VNq/oF2A3HM1K фајл андроида 9.
Распакујте фајлове и покрените инсталацију setup_v2.2.0 али као администратор и инсталирајте програм.
Следећи корак је да узмете USB кабал али да буде са обе стране мушки:
H355d696b20514e1aa29ace29c15ce2d5U.jpg
Ако имате тај кабал, онда идемо на поступак апдејтовања. Потребно је да узмете једну дрвце шибице и да га гурнете у гнездо AV.
На дну гнезда налази се мали тастер. Чућете клик када притиснете шибицом.
шиб 1.PNG
Сада је потребно да повежете рачунар са USB портом беле боје на уређају (први са леве стране).
Ако сте га повезали, добићете приказ на прозору програма (обележено бројем 1 на слици). Када се појави Connect succes можете извући шибицу.
пов2.PNG

Сада кликните на File па онда на Import image и убаците X96mini_RP_20190918-RU_ATV9_davietPDA_v1.6.2.
Добићете податак да је ISO File убачен (број 3 на слици).
Сада кликните на Start (под бројем 4) и кренуће инсталација, траје неких 4-5 минута. Ако случајно закочи на 7%, треба да поновите поступак и али овај пут да уређај повежете на његово напајање.
7.PNG
Код новијих рачунара са USB 3.0 не прави проблеме, пошто USB 3.0 пропушта већу струју.
Када заврши инсталацију, одспојите уређај и то је то. Остаје да га повежете на ТВ и подесите. Сада ће бити много бржи и стабилнији у раду.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
234
hvala za oovoj tutorial .

mozete da napravete eden tutorial za ovoj android box ST TX3 mini Tanix
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
hvala za oovoj tutorial .

mozete da napravete eden tutorial za ovoj android box ST TX3 mini Tanix
Колико видим у ST TX3 mini Tanix исти је процесор (Amlogic S905W), тачније, идентични хардвер, па је и поступак флешовања исти.
 
Učlanjen(a)
20.03.2012
Poruka
2.095
Не знам користи ли неко од вас овај бокс или не? Ја га користим од 2017 и он ради на андроиду 7.
Pogledajte prilog 154279
Пошто је то прилично стар андроид, решио сам да га апдејтујем на последњи андроид који се може на њега убацити.
Решио сам да то поделим са вама, можда некоме буде од користи?
На 7-ци, са корисничким интерфејсом био је прилично рогобатан за руковање и прилично спор. Инсталацијом андроида 9, добија се стандардни кориснички интерфејс за андроид ТВ и ради далеко боље.
Па да почнемо. Са овог линка скините [Hidden content] и[Hidden content]https://cloud.mail.ru/public/8VNq/oF2A3HM1K фајл андроида 9.
Распакујте фајлове и покрените инсталацију setup_v2.2.0 али као администратор и инсталирајте програм.
Следећи корак је да узмете USB кабал али да буде са обе стране мушки:
Pogledajte prilog 154280
Ако имате тај кабал, онда идемо на поступак апдејтовања. Потребно је да узмете једну дрвце шибице и да га гурнете у гнездо AV.
На дну гнезда налази се мали тастер. Чућете клик када притиснете шибицом.
Pogledajte prilog 154281
Сада је потребно да повежете рачунар са USB портом беле боје на уређају (први са леве стране).
Ако сте га повезали, добићете приказ на прозору програма (обележено бројем 1 на слици). Када се појави Connect succes можете извући шибицу.
Pogledajte prilog 154282

Сада кликните на File па онда на Import image и убаците X96mini_RP_20190918-RU_ATV9_davietPDA_v1.6.2.
Добићете податак да је ISO File убачен (број 3 на слици).
Сада кликните на Start (под бројем 4) и кренуће инсталација, траје неких 4-5 минута. Ако случајно закочи на 7%, треба да поновите поступак и али овај пут да уређај повежете на његово напајање.
Pogledajte prilog 154283
Код новијих рачунара са USB 3.0 не прави проблеме, пошто USB 3.0 пропушта већу струју.
Када заврши инсталацију, одспојите уређај и то је то. Остаје да га повежете на ТВ и подесите. Сада ће бити много бржи и стабилнији у раду.
Pozdrav . Imam X96Mini , pratio sam uputstvo , međutim kada uključim USB na X96Mini uređaj se nepojavljuje u programu i stalno treperi plavo - crvena lampica , menja te dve boje konstantno i nepovezuje se ... Pokušao sam da sačekam , probao sve USB portove na kompu ( Inače komp sam uzeo pre mesec dana znači sve novo ) međutim ništa se nedešava ...
 
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.130
Pozdrav . Imam X96Mini , pratio sam uputstvo , međutim kada uključim USB na X96Mini uređaj se nepojavljuje u programu i stalno treperi plavo - crvena lampica , menja te dve boje konstantno i nepovezuje se ... Pokušao sam da sačekam , probao sve USB portove na kompu ( Inače komp sam uzeo pre mesec dana znači sve novo ) međutim ništa se nedešava ...
Probaj instalirat neku stariju verziju Usb Burning tool.Ja tom malom sranju vrtim dual boot ,na sd kartici imam Emuelec sa retro konzolama, ma vrh.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Pozdrav . Imam X96Mini , pratio sam uputstvo , međutim kada uključim USB na X96Mini uređaj se nepojavljuje u programu i stalno treperi plavo - crvena lampica , menja te dve boje konstantno i nepovezuje se ... Pokušao sam da sačekam , probao sve USB portove na kompu ( Inače komp sam uzeo pre mesec dana znači sve novo ) međutim ništa se nedešava ...
Да ли ти рачунар у опште види хардвер бокса?.
Можда ти је USB/USB кабал у дефекту.
Рачунар треба да препозна хардвер, чује се и звук када га препозна а онда повуче драјвере.
Пробај да промениш порт на рачунару. На боксу користити само овај с лева (бели).
Пробај ии да повежеш бокс на његово напајање.
 
Učlanjen(a)
23.03.2020
Poruka
259
zbog ćega mi neće preko 7 posto. spojio sam na napajanje. baca ovu grešku.

[15:34:40 011][HUB6-1][Inf]-------------ERASE FLASH-----------
[15:34:42 027][HUB6-1][Inf]--send command diskinit
[15:34:42 027][HUB6-1][Inf]--disk_initial 1
[15:34:42 027][HUB6-1][Inf]--Send command success
[15:34:49 417][HUB6-1][Err]--failed:[15:34:49 417][HUB6-1][Inf]--Read command diskinit status
[15:34:49 417][HUB6-1][Err]--Check command return failed
[15:34:49 433][HUB6-1][Err]--[0x32030201]Uboot/Get result/DiskInitial error
 
Natrag
Top