WRC Rally Mexico - Dominacija Citroëna (video)

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
WRC Rally Mexico - Dominacija Citroëna (video)


20100306031042_photo_0.jpg


Iskoristivši svoje startne pozicije prvog takmičarskog dana u Meksiku prve dve pozicije generalnog plasmana zauzeli su Citroenov privatnik Petter Solberg i vozač Citroen Junior Teama, Sebastien Ogier. Dominaciju francuskog proizvođača zaokružili su Loeb i Sordo na pozicijama tri i četiri...


20100306031042_photo_1.jpg


”Ovde sam došao da vozim najbrže što mogu. Drago mi je što sam konačno opet na vodećoj poziciji. Nikakva taktika ne dolazi u obzir.”
- izjavio je Solberg na cilju prvog dana nakon fantastičnog performansa koji mu je doneo 15 sekundi viška u odnosu na najbližeg konkurenta. Najviše problema imao je pobednik iz Švedske, Mikko Hirvonen, koji je kao prvi na stazi imao nezahvalnu ulogu čistača ali zaostatak od preko minut i po i pozicija broj šest daleko je od očekivanog performansa pretendenta na šampionsku titulu. Ako su piloti Forda i smišljeno ušli u reli da sebi obezbede što bolju startnu poziciju za drugi dan takmičenja razlika je po našem mišljenju ipak prevelika za bilo kakav atak na prvu poziciju. Vozači Citroena situaciju za sada drže pod kontrolom ali još dosta takmičarskih kilometara je pred nama.


20100306031042_photo_2.jpg


Najveću dramu na reliju doživeo je bivši F1 Šampion Kimi Raikkonen. Već na prvom brzinskom ispitu Finac je oštetio vešanje svog Citroena C4 WRC da bi na sledećem stao na stazi zbog problema sa pompom goriva. Ipak Raikkonen se nije predavao, nastavio je takmičenje postigao čak i peto najbrže vreme ali na BI7 posada je doživela, i na sreću preživela bez težih posledica, višestruko prevrtanje.


[YOUTUBE]IfK7posvqug[/YOUTUBE]

Rally Mexico - plasman nakon 1. dana:


1. SOLBERG/MILLS CITROËN C4 WRC 1:23:39.9 sat
2. OGIER/INGRASSIA CITROËN C4 WRC + 15.0 s
3. LOEB/ELENA CITROËN C4 WRC + 27.5 s
4. SORDO/MARTÍ CITROËN C4 WRC + 40.8 s
5. LATVALA/ANTTILA FORD Focus WRC + 1:01.2 min
6. HIRVONEN/LEHTINEN FORD Focus WRC + 1:31.5 min
7. SOLBERG/MINOR FORD Focus WRC + 1:37.5 min
8. WILSON/MARTIN FORD Focus WRC + 2:47.2 min
9. VILLAGRA/PERÉZ COMPANC FORD Focus WRC + 4:19.8 min
10. BLOCK/GELSOMINO FORD Focus WRC + 4:33.3 min



Izvor: Automagazin/Petar Janković
 
Natrag
Top