Wireless po celoj kuci?

Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruka
7
Ovako imam antenu 24dbi koja je povezana na komp na spratu i tu imam net od prvog komsije signal 80-95%,nedavno sam dobio jos jedan racunar,on mi je na spratu ispod.Da li nekako mogu da taj signal koji uzimam od komsije,preko mog racunara preko nekog rutera/swicera prebacim lan kablom ili nekako do tog drugog kompa,razdaljina ta 2 racunara je oko 30-ak metara.I da napomenem,uz antenu sam dobio i neki mali konverter,on konvertuje onaj okrugli ulaz u USB ulaz i tako mi radi.Pitao sam prijatelja i on mi je rekao da uzmem 1 wireless ruter i da ubacim u racunar lan kabl i u ruter,onda ubacim drugi lan kabl u swicer i posle iz swicera dovedem internet 3 lan kablom do tog 2 racunara,da li je to izvodljivo?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ovako imam antenu 24dbi koja je povezana na komp na spratu i tu imam net od prvog komsije signal 80-95%,nedavno sam dobio jos jedan racunar,on mi je na spratu ispod.Da li nekako mogu da taj signal koji uzimam od komsije,preko mog racunara preko nekog rutera/swicera prebacim lan kablom ili nekako do tog drugog kompa,razdaljina ta 2 racunara je oko 30-ak metara.I da napomenem,uz antenu sam dobio i neki mali konverter,on konvertuje onaj okrugli ulaz u USB ulaz i tako mi radi.Pitao sam prijatelja i on mi je rekao da uzmem 1 wireless ruter i da ubacim u racunar lan kabl i u ruter,onda ubacim drugi lan kabl u swicer i posle iz swicera dovedem internet 3 lan kablom do tog 2 racunara,da li je to izvodljivo?

kupis jedan AP to ti je u sustini uredjaj koji prima preko antenice signal i salje ga dalje kroz lan.usrafis tu antenu sto ti je sad u tom usb-u u taj AP,podesis naziv mreze od komse ko i na tom usb stiku i to je to.
moj savet je da taj uredjaj stavis negde na sredini kuce i iz njega izvuces 2 lan kabla do racunara,jedan za jedan komp a drugi za drugi.kada to odradis moci ces kad zelis da kupis dodatno i jedam obican wfi ruter i da imas i bezican net u kuci.ali ce ti net raditi bez greske.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2012
Poruka
62
Tako nekako,i na 30 metara tog kabla nebi trebalo ni ping-ovi da ti se povecaju-ali svakako stavi ruter (novi) ispred drugog kompa.
A neznam mozes i prvo proveriti kakav ti je signal (od komsije) kod drugog kompa-jer onda mozes uzeti wifi adapter .
 
Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruka
7
Ok,ali ja imam ruter sa usb ulazom i 4 lan izlaza i 1 antenom,da li mogu da usb koji dolazi sa te antene da ubacim u ruter,pa da ubacim lan kabl u taj ruter i posle u racunar,pa onda ubacim lan kabl od 30m u ruter i drugi deo ubacim u racunar,moze li tako ili ne,ili mora da se odsrafi antena na ruteru i da se ubaci se umesto one male antene kabl ove vece i onda postupak znam.Da li je potrebno neko dodatno podesavanje ili ne?
 
Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruka
7
Tako nekako,i na 30 metara tog kabla nebi trebalo ni ping-ovi da ti se povecaju-ali svakako stavi ruter (novi) ispred drugog kompa.
A neznam mozes i prvo proveriti kakav ti je signal (od komsije) kod drugog kompa-jer onda mozes uzeti wifi adapter .
Ok,ja imam ruter koji ima od pozadi ulaz za usb,da li mogu da ubacim usb kabl koji dolazi sa antene tu pa posle ubacim lan kabl u moj i u ruter i posle u ruteri i u drugi komp,ili moram da osrafim malu antenu koju imam na ruteru,ako moze da se osrafi i da ubacim onu koja dolazi sa antene.Da li moram nesto naknadno da podesavam ili ne,i da li mi treba swicher ili ne?Ako neko moze da posatvi linkove rutera koji mi terba i gde sve to mogu da nabavim,sajtovi tipa:WinWin,Uspon,Gigatron...
 
Natrag
Top