Wireless internet problem

Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
4
Imam jedan problem u vezi wirelss interneta.
Evo ovako, do pre neki dan sam imao wireless internet (nije kradja, nego ceo kraj u kome ja živim a ko ima lap top mogao je bez problema da ga koristi kao moja 2 prijatelja) i odjedanom je prestao da radi,ali i dalje imam signal koji je odlican.
To mi se desavalo jos jednom ali posle 3-4 dana sam ga dobio, sad ga nema
Šta bi to moglo da bude. HVALA UNAPRED.
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Ako sam dobro razumeo, vi svi u kraju "pozamljujete" od nekog rutera(access pointa) wifi, i taj ruter ti je ocitavao signal...moguce je da je vlasnik rutera ugasio iz struje napr, ali verovatno je samo iskljucio wireless na njemu...sto znaci da samo on moze koristiti internet...
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
4
Ali zašto moj prijatelj koji živi 200 metara od mene ima a kada je doneo lap top kod mene signal je mnogo losiji od mog ali je ipak mogao da radi kako tako nije moglo da se gleda neki video klip. Da li je moguce da su samo mene isklucili preko IP adrese, da li bi promena IP adrese promenilo nesto. Brauzeri mi kažu udaljeni server nije moguće pronaći.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
4
Moguce da su ti blokirali pristup preko IP adrese,desilo se meni kad je lik zaboravio da je meni dao tu adresu pa je dao jos jednom liku,nisam imao net dok se nije setio
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Priključi se normalno, a ne preko nekog drugog tipa. Vidio sam već takve slućajeve; malo radi, malo ne radi. Besplatno je lijepo, ali malo traje.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pročitaj prvi post ispod tvog. Čovjek je 100% u pravu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Ja sam isto na wirelessu, jeste da je to nesto najgore (barem ovaj na 2.4ghz) ali placam manje nego za adsl i shljaka...
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
4
Kilika je cena i koji provajder, ako nije tajna i ja razmisljam koji internet da aktiviram. Na netu sam procitao da je kod nas ADSL katastrofa.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
je li onaj od 5GHz neso bolji


taj na 5 ghz je isti samo radi na stabilnijoj frekfenciji pa neces da imas gubitke kao na 2,4ghz

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ali zašto moj prijatelj koji živi 200 metara od mene ima a kada je doneo lap top kod mene signal je mnogo losiji od mog ali je ipak mogao da radi kako tako nije moglo da se gleda neki video klip. Da li je moguce da su samo mene isklucili preko IP adrese, da li bi promena IP adrese promenilo nesto. Brauzeri mi kažu udaljeni server nije moguće pronaći.

moguce da te je stavio taj neko na shit listu tj.zabranio je seriskom broju ili ti mac adresi od te tvoje bezicne kartice da ima net preko njega!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top