windows neprepoznaje stik

Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
26
Imam složen problem. Imam stari računar Matsonic MS 8308E(P),ali i dalje radi dobro pa sam ga otvorio i očistio prašinu uglavnom oko ventilatora,drugo nisam ništa dirao.Posle paljenja sve je bilo ok samo što mi neprepoznaje stikove imam ih dva(oba rade jer sam na laptopu provjerio).Probao sam sve opcije u Device menager nije išlo pa sam nakraju instalirao ponovno Windows Xp (najprije formatirao C particiju pa kasnije instal Xp-a, i instalacija je protekla ok,kao i uvjek ).Međutim i dalje neprepoznaje USB Stikove ni na jednom od dva USB porta.Na iste portove sam instalirao štampač i skener i rade bez problema.Nemam nikakvu više ideju ,neznam da nisam pri čišćenju zeznuo nešto tipa hardvera.Molim vas ako neko ima neku ideju da pokuša pomoć.Hvala unaprijed!
 

Prilozi

  • new-1.jpg
    new-1.jpg
    39,4 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Probaj da na sajtu proizvodjaca tih usb memorija skines njihove drajvere .... moguce je da ih ti nemas..... koji xp si instalirao....
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
probaj isključivo usb ubacivat u onaj dio na matičnoj ploči a ne onaj koji dodje naprijed,,meni npr ne prepoznaje usb od externog hard diska ako ga konektujem naprijed dok kad ga ubacim u matičnu radi isto tako mi ne prepoznaje usb od mobilnog..dok obični usb naprijed radi..tako da pazit na te stvari moraš
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Na nekim PC ima cak pirtova sa dve vrste ...usb verzije ....usb1.1 i usb2.0 koji se razlikuju po brzini pa i to moze biti problem. Ja imam tako nesto i oni su mi sa spoljne stane i zapunio sam ih sa printerima, a ove na maticnoj koristm za sve ostalo...
 
Natrag
Top