Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Windows 7 - Iskustva, mišljenja, ...

• Začetnik teme Zorro
  • Datum pokretanja
D

dilerik

Član
Kao dugogodišnji korisnik win xp riješio da oprobam ovaj "najbolji O.S" i mogu reći da je teško smeće..
Koji će mi ku*ac neka uljepšavanja kad ga ne mogu koristiti.
Instaliram win 7 pro i odmah požalim,memory usage je za ne podnijeti,cpu tu i tamo,more se trpiti.
Probam sa win 8.1 pro,ista situacija
Na kraju kontam staviti ću win 7 enterprise,nikakva pomaka,...kad ništa nije otvoreno,memory usage je oko 20%..imam otvorena 2 prozora,ode preko 40%..
na otvorenih 10 prozora,ide i preko 65%..
Sve se to dešava bez instaliranog antivirusa..probao na mozili i operi
U servisima onemogućio: windows update,windows search, firewall ,defender ,supertech,i još neke nevažne servise
U pitanju je laptop acer 5735 z sa 3 gb rama

jolemisa

jolemisa

Član
Kao dugogodišnji korisnik win xp riješio da oprobam ovaj "najbolji O.S" i mogu reći da je teško smeće..
Koji će mi ku*ac neka uljepšavanja kad ga ne mogu koristiti.
Instaliram win 7 pro i odmah požalim,memory usage je za ne podnijeti,cpu tu i tamo,more se trpiti.
Probam sa win 8.1 pro,ista situacija
Na kraju kontam staviti ću win 7 enterprise,nikakva pomaka,...kad ništa nije otvoreno,memory usage je oko 20%..imam otvorena 2 prozora,ode preko 40%..
na otvorenih 10 prozora,ide i preko 65%..
Sve se to dešava bez instaliranog antivirusa..probao na mozili i operi
U servisima onemogućio: windows update,windows search, firewall ,defender ,supertech,i još neke nevažne servise
U pitanju je laptop acer 5735 z sa 3 gb rama
Na Win.7 ispocetka se apdejtuju i dopunjavaju sistemski programi,pa zato je CPU,malo vise opterecen,kad prodje desetak dana,kada se ti apdejti rese,bice ti to dobar OS

D

dilerik

Član
Hvala drugar
Ako misliš na windows update,to sam onemogućio,a enterprise sam isto deinstalirao jer ga nisam mogao aktivirati...ubacio home basic
Sedmica je brza i sve je to fino kad imaš dosta rama..Win xp je puno lakši i sa otvorenih 25 prozora nije opterećen kao sedmica sa 5 otvorenih

jolemisa

jolemisa

Član
Hvala drugar
Ako misliš na windows update,to sam onemogućio,a enterprise sam isto deinstalirao jer ga nisam mogao aktivirati...ubacio home basic
Sedmica je brza i sve je to fino kad imaš dosta rama..Win xp je puno lakši i sa otvorenih 25 prozora nije opterećen kao sedmica sa 5 otvorenih
Jeste tako Win.7 je dosta zahtevniji OS od XP-a,ali za XP SP3,je sve manje podrske od Microsofta.Tako da neki programi ne mogu da se dograde,a stariji sve teze uopste rade.Malo vremena da se naviknes.Bic to kako treba.Kada treba da aktiviras bilo koji Win.7 treba to da uradis odmah po podizanju OS-a dok se ne instalira AV,ili ako je instaliran AV treba da se iskljuci da bi moglo da se aktivira.

igo my way

igo my way

Član
Sedmica je po meni najbolji sistem od Microsofta, imam 10 ku na lap topu, novija masina u pitanju, sve je to lepo meni se svidja, ali toliko amaterkih gresaka pogotovo kad se sistem azurira pa za ovoliko godina nikad sa 7 icom nisam imao problem, sedmica mi mnoge stvari otvara brze, 10 hoce, ali kad se radi jedno vreme dok slozi sve procese, dobro nije hardver bas isti, ali desetka mi je na 4gb ddr3 1333 mHz, intel pentium n3530 4 jezgra, intel hd, 750 Gb hdd, dok je sedmica na dual core, 6 gb rama 1333 radi na 800 zbog procesora, graficka hd 5450 1 gb, tako da su mi masine sasvim ok za moje koriscenje na internetu, po nekoliko programa za obrade i to je to, sedmica radi bolje!