Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

• Hvala svima na 1 900 000+ postova & 500 000+ tema!

Windows 7 - Iskustva, mišljenja, ...

• Začetnik teme Zorro
  • Datum pokretanja
DjukaPa

DjukaPa

Jesi li cuo nekad za image? Za svaki slučaj čak i formatiraš hard disk. Zato se zove image (slika) preslika ti sve fajlove windowsa i vrati kako je bilo. Čisto sumnjam da nisi čuo za Norton Ghost i Acronis True Image, dva najpopularnija programa ove vrste, ali komercijalna. Macrium je potpuno besplatan i odličan za korisnike sa malo iskustva. Ja sam ovo radio bar već 20-ak puta na nekoliko računara. Nikad problema. Čak i kad hoćeš da instaliraš neki program, a misliš da ti se neće dopasti, image može da bude bolje rešenje od uninstall, jer će ostaviti gomilu otpada za sobom.
Iskreno da ti kazem, nikad nisam dizao dva sistema uporedno tj. koristio, sto ne znaci da necu probati. A za ovo ima program koji cisti za sobom, mada mislim da moze i CCleaner da obrise otpad koji ostaje od deinstaliranih app. Razumem sta je image,i sta hoces da mi kazes ali nisam imao prilike da vidim kako se dize 2 sistema na hard, a ni kako se vraca drugi tj. brise 1 a drugi ostaje. Mora da pogledam.

Poslednja izmena:
T

Topalbecirovic

Onda to ni ne pokušavaj, dok ne savladaš tu terminologiju. Mogao bi zaista sve da izbrišeš. Ovo o čemu ja govorim nije dizanje dva sistema, ja sam instalirao čistu verziju win 10 preko sedmice, ali pre toga sam napravio image Sedmice. Par dana sam testirao Desetku i nije me zadovoljila, te sam za 4 minuta formatirao disk i nastavio sa Sedmicom gde sam stao. :)

To ti je nešto poput kloniranja diska. Ako hoćeš sa HDD da pređeš na SSD. Povežeš oba diska i narediš ovom sa Windowsom da klonira sve fajlove na novi. Macrium, naravno i to podržava.

DjukaPa

DjukaPa

Onda to ni ne pokušavaj, dok ne savladaš tu terminologiju. Mogao bi zaista sve da izbrišeš. Ovo o čemu ja govorim nije dizanje dva sistema, ja sam instalirao čistu verziju win 10 preko sedmice, ali pre toga sam napravio image Sedmice. Par dana sam testirao Desetku i nije me zadovoljila, te sam za 4 minuta formatirao disk i nastavio sa Sedmicom gde sam stao. :)
To ti je nešto poput kloniranja diska. Ako hoćeš sa HDD da pređeš na SSD. Povežeš oba diska i narediš ovom sa Windowsom da klonira sve fajlove na novi. Macrium, naravno i to podržava.
Ok druze, hvala u svakom slucaju, pojasnio si mi dovoljno. :D Posto se razumem oko svega i svacega, ce testiramo kad budem hteo da se zezam. Za sada necu prelaziti na 10-ku da vidim kakva je. Mada znam da mi se nece svidjati, jer je slicna win8.

DjukaPa

DjukaPa

Ja sam probao da nesto kao namestim kod nekih tamo ljudi, koje je tamo neko zeznuo. :D I naravno ili sam se pomucio da nadjem ili nisam ni uradio. :roll:

bit s

bit s

VIP
Evo neko moje misljenje: win 7 po meni je najbolji od svih,win 8 cist promasaj,10 nije losa mada moze to mnogo bolje ;)

Poslednja izmena: