windovs 7 problem crn ekran

Član
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
27
Imam instaliranu 7 icu,Radila je besprekorno par meseci,nisam imao bas nikakvih problema sve do danas.Posle restarta kompa pojavio se samo crn ekran na monitoru.Probao sam da ga u safe mod u ali ni to nije pomoglo,na kraju sam podigao ponovo sistem.Da li je imao neko slicnih problema?? Plasim se da ce mi se ovo ponovo desiti:(:(:(
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
mislim da 7-ca nema nikakve veze sa crnim ekranom, pre ce biti hardverski problem. ocisti lepo komp od prasine, proveri da se nije memorija pomerila, kablovi , sata - ata, kuleri ....
 
Član
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
27
Skoro sam ga cistio od prasine neverujem da je to u pitanju,malo sam guglao i vidim da dosta ljudi ima takav problem,nazvali su ga crni ekran smrti.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Iz kompanije su potvrdili da istražuju specifičan problem koji pogađa njihov najnoviji operativni sistem.


Problem znači da korisnici Windows 7 vide potpuno crni ekran kada se ulogiraju u sistem. Microsoft proučava izveštaje koji sugeriraju da problem uzrokuje posljednja nadogradnja sigurnosnog sistema.
Prema nekim navodima problem takođe pogađa Vistu, XP i ostale sisteme. Kompanija Prevx, koja je angažovana da reši problem tvrdi kako je moguće da su pogođeni milioni korisnika. ˝Korisnicima je savetovano da u krajnjem slučaju pokušaju ponovo pokrenuti sistem, no nadamo se kako ćemo ovaj problem uspeti otkloniti˝, izjavio je direktor kompanije Prevx, David Kennerley.
Kennerley tvrdi kako njihovo rešenje ne radi u svim slučajevima. ˝Uzroci mogu biti različiti. No ako vam se crni ekran počeo pojavljivati posljednje dve sedmice nakon nadogradnje ili nakon pokretanja nekog od antivirusnih programa, onda će naše rešenje verovatno funkcionisati.˝
Tvrdi kako je kompanija otkrila najmanje 10 različitih uzroka koji će pokrenuti crni ekran, a oni se navodno već godinama pojavljuju. Glasnogovornik Microsofta izjavio je kako problem ne odgovara niti jednom do sad poznatom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
crni ekran smrti .... sedmica nema veze sa stim. ona je nevina ...
sad ozbiljno, crni ili plavi ekran jeste znak ili lepse receno " upozorenje ' na hardverski problem. naj blazi problem jeste prasina kulera nad procesorom. naj gori jeste crkavanje hard diska i gubitak svega u njemu.
postoji jos jedna mogucnost tj podesavanje u biosu. naime, jedan deo asusovih maticnih ploca ima problem sa radnom temperaturom tj brzinom kulera nad procesorom i samim hladjenjem istog. iskreno nisam cuo da druge ploce imaju ovaj problem ...
u svakom slucaju suvise malo podataka ima da bi ti se preciznije odgovorilo.

iskreno koristim sedmicu odavno tj od pojavljivanja na netu, stim sto nisam nijednom instalirao warezove sedmice tako da ...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
...and a mistery goes on and on and on...a ovo je samo početak :

HTML:
http://www.pcworld.com/article/183440/windows_black_screen_of_death_what_you_need_to_know.html
 
Član
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
27
Ponovo sam instalirao 7 icu deep blue videcemo kako i koliko dugo ce da radi
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2009
Poruka
61
Meni se pojavljivao taj crni ekran prilikom instaliranja 7-ice (nakon reseta, pri završavanju instalacije). Lek za to pronašla sam negde po netu, naime, izvadila sam sve kablove u kućištu (čak i one za drugi hard disk) i vratila samo one najpotrebnije (glavni hard, jedan čitač) i ....... instalacija je uspela.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Moze biti i problem sa RAID/SATA controlerima (BIOS/ AHCI mode), potrebno je skinuti sa oficijelnih sajtova(modela maticnih ploca), originalne drivere za kontrolere.
 
Član
Učlanjen(a)
29.04.2010
Poruka
3
SKINI AKTVACIONI FAIL -CD KEY I TO JE TO WINDOWS LOADER V.1.8 UBACIS RESTART I TO JE TOSerial Number: 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM PROBAJ SA OVIM
 
Natrag
Top