Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Na komp sam stavio win7 ultimate, legalan.
Sve radi Ok samo mi se svakih nekoliko dana u toku rada dogodi da ekran poplavi i ništa više (tipkovnica, miš, zvuk) ne radi. Nakon gašenja na klapnu windowsi se normalno dignu i opet sam par dana miran.
Ocjena konfiguracije je 4,8, a win7 mi je profić stavio.
Da li da naučim komp da leti ili je neka sitnica u pitanju?
Pomoć!
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
da bi ti neko zaista pomogao a ne lupao ko maksim po trnju, prestavi svoju konfiguraciju i da li ti je ultimatum x86 ili x64. ocena konfiguracije je ispod srednje ( da nekazem niska ), a predpostavio bih da je niska zbog velicine ram memorije ili takta procesora.
 
Član
Učlanjen(a)
23.06.2009
Poruka
21
Na komp sam stavio win7 ultimate, legalan.
Sve radi Ok samo mi se svakih nekoliko dana u toku rada dogodi da ekran poplavi i ništa više (tipkovnica, miš, zvuk) ne radi. Nakon gašenja na klapnu windowsi se normalno dignu i opet sam par dana miran.
Ocjena konfiguracije je 4,8, a win7 mi je profić stavio.
Da li da naučim komp da leti ili je neka sitnica u pitanju?
Pomoć!

Ja isto imam na jednom kompu još manju ocjenu konfiguracije ali sve radi ok.

To ti može biti samo nekompatibilnost nekog softvera ili drajvera sa OS-om.:)
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
To sto ti se javlja je tzv. Plavi Ekran Smrti (Blue Screen of Death).

Razlog moze da bude moguca slaba grafika, nedovoljno RAM-a ili slabo napajanje. Ponesto od toga ili sve.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
To sto ti se javlja je tzv. Plavi Ekran Smrti (Blue Screen of Death).

Razlog moze da bude moguca slaba grafika, nedovoljno RAM-a ili slabo napajanje. Ponesto od toga ili sve.


Meni se ovo desavalo na Visti...ubijalo u pojam kad gledam TV na Real P. i jednog dana vise nije imao nista na ekranu, prazno. Morala sam da promenim preklop u servisu. Nisam imala pojma sta je problem...
 
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
17
e ljudi mene zanima koja je konacna verzija sedmice ultimate mislim zadnja koju je moguce kupiti??? jel ih ima za konut milijon a sve su to probne verzije ili beta!!! skinul sam vec masu ali nisma zadovoljan ni sa jednom pola programa za crtanje neradi! radi samo cata i pro-e! tako da je sedmica za mene sranje bar ovo kaj sam do sad imal!!!
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
kad skidas te programe za crtanje prvo pogledaj dali su kompatibilni sa sedmicom, ako nisu moras namjestiti na sedmici kompatibilnost programa sa os-om koji ga podrzava.
i dobro su ti napisali gore da li ti je sedmica x86 ili x 64 ,tj 32 bitna ili 64 bitna. ako ti je x 64 nece raditi kako treba bez 4 gb memorije, a x 86 radi od 1gb pa dalje bez problema. i nisu sve probne verzije,ako je beta onda pise uz nju da je beta. cika bill ti samo prodaje aktivator za skupe pare,a sve je ostalo isto, sve je do masine ili do profica
 
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
17
sto se tice moje masine mislim da do nje nije mislim da intel core2 qvad 2,33 ghz, 4 gb ddr2, 512 mb ati radeon zadovoljava i vise od sedmice!! a mislim da solidworks 2009 64 bita bi ipak trebao radit na 64 bitnoj sedmici bez dodatnih podesavanja?a neradi! ni autocad nezeli radit!
 
Natrag
Top