Win 8.1 i provjera ažuriranja

Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
pozz forumaši.Nekako pred Novu godinu,pošto sam rjeđe na WIn, nisam pazio i istekla mi je aktivacija.To sam sredio al od tad kad pokušam sa ažuriranjem update,traženje traje do besvjesti.šta mi je činiti?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Otvori My Computer, Windows, SoftwareDistribution. U njemu imaš text file pod nazivom Reporting Events. Kad ga otvoriš pogledaj zadnji izvještaj. Odi skroz udesno, kopiraj error skupa s brojem i onda zalijepi u tražilicu tvog browsera. Lupi enter i traži rješenje.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
Hvala druže na odvojenom vremenu i želji da pomogneš al nema ni jednog errora.i dalje je sve isto.....provjera ažuriranja u nedogled
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Nemam sada vremena da pisem, ali imate ovde uputstvo na engleskom:
Kod:
https://www.howtogeek.com/247380/how-to-fix-windows-update-when-it-gets-stuck/
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Zar nije jednostavnije da sa kms pico odradiš aktivaciju, pa posle sasvim normalno da nastaviš da ažuriraš sistem???
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
pozz forumaši.Nekako pred Novu godinu,pošto sam rjeđe na WIn, nisam pazio i istekla mi je aktivacija.To sam sredio al od tad kad pokušam sa ažuriranjem update,traženje traje do besvjesti.šta mi je činiti?

Da li st ti uopće aktivirao windows ili ne?
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
58
istekla mi je aktivacija.To sam sredio al od tad kad pokušam sa ažuriranjem update,traženje traje do besvjesti.šta mi je činiti?
Kako sam razumeo , resen je problem aktivacije. Problem je beskonacna nadogradnja, a za to uopste uzrok ne mora da bude istek aktivacije pa reaktivacija OS-a. Desava se da posle reinstalacije Vindovsa dolazi do problema sa nadogradnjom (preduga provera apdejta), a na gore datom linku (#4) ima vise nacina za resenje ovog, nazovi, baga.
Najbolje resenje je ipak da se zadrzis na nekom drugom sistemu (Linuxu recimo) , a da se i dalje ne vracas cesto na prozore :).
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
pozz svima.sad je najlakše reći hvala svima,riješio sam problem al ja ću zbog onih koji su imali il će imati ovakav problem reći i kako.prvo izvinjenje ocalinku jer je ipak bio error(nisam obratio pažnju jer se pojavio 15.12.2016).piše:"Windows Update Client failed to detect with error 0x8024402c".znači win sam aktivirao al kad sam krenuo da vidim šta je sa update,počela je ona vrtnja.sa linka koji je Torganwarf dao isprobao sam sve al je izgleda pomoglo brisanje kroz Safe mode.kažem izgleda jer sad mi piše"spremni ste za automatsku provjeru ima li ažuriranja-nema novih ažuriranja" a u windows/software distribution na 20.02 kaže:"Windows Update Client successfully detected 7 updates".trenutno mi ne nudi ništa od update(ne znam da li ih je i bilo u proteklom vremenu 16.12 pa do sada).
eto,sad hvala svima na svim prijedlozima i sugestijama
 
Natrag
Top