WIN 7 _ USB error code 52

Član
Učlanjen(a)
29.01.2013
Poruka
6
ne'moze da se instalira drajver za web cam u device manager pokazuje da ima greska ERROR code 52:


Windows cannot verify the digital signature for the drivers required for this device. A recent hardware or software change might have installed a file that is signed incorrectly or damaged, or that might be malicious software from an unknown source. (Code 52)
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
pogledaj ovde

Kod:
http://www.windowsanswers.net/articles/fix-code52

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Jesi li sa instalacionog CD-a instalirao driver, ili sa ovog sajta preuzeo?
Diskonektuj kameru, obrisi driver, sa programom Revo ili Your Uninstaller (oba programa imas na forumu), posle brisanja restartuj racunar.
Ako imas original CD za tu kameru, prvo konektuj Web camera-u sa racunarom, kada se pojavi Install New hardware Wizard, ubaci CD i prosledi putanju do CD/DVD uredjaja, gde si ubacio CD driver-a, sacekaj da se nstalacija zavrsi, a potom restartuj racunar.
Ako budes imao isti problem sa verifikacijom driver-a (WHQL Sertificate), onda ces iskljuciti verifikaciju, da bi windows nastavio integraciju istog, evo postupka:
Ides, Start/Serach i kucaj cmd, zatim desni klik na CMD i odaberi Run As Administrator.
U Command Prompt-u kucas ove komande:

bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit -set TESTSIGNING ON

Ako bude upozoravao na rizik i ne bude hteo da prihvati nastavak komande, obrisaces loadoption, ovom komandom:

bcdedit /deletevalue loadoptions
bcdedit -set TESTSIGNING OFF

Javi sta si uradio?
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2013
Poruka
6
probao sa i sa tog sajta ali nista....instalira ali tamo uvijek pise code 52 error...ok probacu sad...ovako kako si naveo paa ti javim ...hvala :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2013
Poruka
6
drug hvala uradio sam....samo sam instalirao ovaj REVO i sve pobrisao od web cam...i posle restarta konektovao kameru i odma je on poceo da kao sa neta uzima drajver i odma je prihvatio...sad je OK radi :dance3::) hvala ti jos jednom i zivio ti meni suicide
 
Natrag
Top