Wimbldon 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
VIMBLDON: Zimonjić i Srebotnik predali

VIMBLDON: Zimonjić i Srebotnik predali



Srpski teniser i njegova partnerka iz Slovenije odlučili da se povuku iz borbe u miks dublu na trećem grend slemu sezone.


v210591p0.jpg



Srpski teniser Nenad Zimonjić i Slovenka Katarina Srebotnik predali su bez borbe meč osmine finala u konkurenciji mešovitih dublova na Vimbldonu.

Zimonjić i Srebotnik su neočekivano odustali od duela, pa su se njihovi protivnici, Indijac Leander Paes i Kara Blek iz Zimbavea, lako plasirali u četvrtfinale.


Zimonjić je pre toga u paru
sa Francuzom Majklom Ljodrom izborio plasman u polufinale u konkurenciji muških dublova.

(MONDO)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
VIMBLDON: Veliko finale - Nole na Rafu!

VIMBLDON: Veliko finale - Nole na Rafu!



Dvojica najboljih tenisera na ATP listi sastaće se u velikom finalu Vimbldona.


v210674p0.jpg



Rafael Nadal u nedelju će predati krunu najboljeg igrača sveta Novaku Đokoviću, a u isto vreme, protiv srpskog tenisera, boriće se da sačuva tron na Vimbldonu.

Španac je u drugom polufinalu trećeg gren slema sezone pobedio Endija Mareja sa 3:1 (5:7, 6:2, 6:2, 6:4) i izborio peti duel sa Novakom u ovoj godini. Naredni će biti i najznačajniji. Prethodna četiri dobio je Đoković, dok Nadal u ukupnom skoru vodi sa 16:11.


Nije se mnogo namučio Rafa. Samo u prvom setu Britanac je bio bolji od Nadala. Ostatak meča u potpunosti je pripao španskom teniseru, iako je protiv sebe imao veći deo publike na Centralnom terenu.


"Da biste pobedili Endija morate da igrate najbolji tenis. Velika je čast igrati protiv njega i to me inspiriše", rekao je Nadal, koji smatra da je posle dobro odigranog seta Marej sam sebe sputao na početku drugog dela igre. "Napravio je veliku grešku na početku drugog seta i to ga je izbacilo iz igre. Njemu za osvajanje gren slema treba samo još samo sreća, sve ostalo ima"
, ocenio je Španac koga u nedelju očekuje još jedan veliki, najveći, teniski duel današnjice.

"Uvek je sa njim veliki meč. Teško je igrati protiv Đokovića, igra fantastično. Izgubio je samo jedan meč, a ja već četiri od njega ove godine. Pokušaću da igram najbolje što mogu"
, rekao je Nadal posle plasmana u finale.

Finale se igra u nedelju od 15 sati na Centralnom terenu.


(MONDO)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
VIMBLDON: Prvi gren slem za Kvitovu!

VIMBLDON: Prvi gren slem za Kvitovu!



Vimbldon ima novu šampionku u ženskom singlu - Petru Kvitovu!

v210746p0.jpg



Prvu gren slem titulu u karijeri osvojila je 20-godišnja Petra Kvitova. Mlada Čehinja je u slovenskom finalu bila bolja od Marije Šarapove - 2:0 (6:2, 6:4).

Najveći uspeh Kvitove do sada je bio plasman u polufinale Vimbldona prošle sezone, dok je prva dva nastupa na travi "Ol Ingland kluba" završavala već u prvom kolu. Nije imala zapaženije rezultate ni na ostala tri gren slema. Samo je na Australijan Openu ove godine stigla do četvrtfinala, dok joj je na Rolan Garosu i US Openu najveći domet bilo četvrto kolo.


Kvitova je trenutno osma na WTA listi, što joj je i najveći domet u karijeri, ali još vrlo kratko. Do sada je osvojila pet titula.


Marija Šarapova, treća teniserka sveta, nije uspela da ponovi uspeh iz 2004. i da se posle sedam godina ponovo okiti titulom najbolje teniserke na čuvenoj londonskoj travi. Ruskinja ostaje vlasnica tri gren slem titule, sa dva izgubljena finala.



(MONDO)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Novak Đoković osvojio Vimbldon!!!

Novak Đoković osvojio Vimbldon!!!

Izvor: B92

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je Vimbldon pobedivši u finalu dvostrukog šampiona u Londonu Rafaela Nadala sa 6:4, 6:1, 1:6 i 6:3.

2122186334e10792384f51665519389_orig.jpg


Đoković je tako u samo dva dana ostvario oba svoja sna pošto je u petak plasmanom u finale obezbedio prvo mesto na ATP listi.
U velikom finalu Novak je odigrao maestralno, imao je pad samo u trećem setu, ali je na kraju potvrdio da je trenutno bez dileme najbolji teniser sveta, i to ubedljivo.
Ovo je bio 28. međusobni duel dva najbolja tenisera sveta, 12. pobeda Đokovića i peta u isto toliko mečeva u 2011. godini. Ono što je još važnije, Đoković je prvi put u karijeri u šestom pokušaju pobedio Rafaela Nadala na nekom Gren slem turniru. Novak je nakon dva Australijan opena osvojio i treći Gren slem trofej u karijeri u šestom finalu. Ovo mu je 26. titula u karijeri a osma u 2011. godini u kojoj ima neverovatan skor 48-1.

Pred finalni duel nismo hteli da baksuziramo sa nekim statističkim podacima, ali sada možemo. Rafael Nadal nikada nije odbranio neku titulu a da to nije na šljaci i nikada nije osvojio turnir na kojem se sastajao sa Mardijem Fišom (sada ima 0-7).

Španac je servirao fantastično tokom većeg dela meča i pobeda Đokovića je zbog toga još vrednija. U najavi duela napisali smo da će pored Novakovog riterna ključno biti ko će osvajati veći broj dužih razmena udaraca i upravo to se i dogodilo. Đoković je prosto dominirao tokom prvog, drugog i četvrtog seta, i samo je potvrdio da je potpuno 'pročitao' Nadalovu igru.

Đoković će od ponedeljka biti prvi teniser sveta prvi put u životu, ali to se znalo i pred finale. Ono što se nije je da će imati velikih 13285 bodova na ATP listi, čak 2015 više od drugoplasiranog Nadala.



I set: Đoković 6:4

2313174664e107923b5551414166621_orig.jpg
Španac, koji je u seriji od 20 uzastopno dobijenih mečeva na Vimbldonu, počeo je meč veoma agresivno. Već u prvom gemu imao je dva forhend vinera, ali je Đoković odličnim servisima došao do startne prednosti. Novak je, što je i logično obzirom da mu je ovo bilo prvo finale na Vimbldonu, na početku meča bio pomalo stegnut.

To se ipak nije odrazilo na rezultat na startu, pošto je i drugi servis gem uspeo da reši u svoju korist. Nadal je u prva dva servis gema izgubio samo jedan poen, ali je Đoković u petom gemu na gem bez izgubljenog poena Španca uzvratio na isti način za vođstvo od 3:2.

Prvu ozbiljniju pretnju na servis protivnika Đoković je napravio u šestom gemu. Stigao je do 30 oba, ali je Nadal tada pogodio servis viner i as i izjednačio na 3:3. I naredni gem završen je as udarcem, a Novak je prethodno odigrao nekoliko prelepih poena. Prosto je neverovatno kako je Nadala služio servis u prvom setu. U prva četiri servis gema Španac je promašio samo dva prva servisa, pa zbog toga Đoković nije mogao da stigne do brejk prilike.

Međutim, to nije uticalo na Đokovića koji je i dalje bio veoma siguran kod svog servisa. Prva brejk lopta na meču bila je ujedno i prva set lopte. Nadal je u desetom gemu imao 30:0, ali mu je tada promašio nekoliko prvih servisa i Novak je to, kao što i priliči prvom teniseru sveta, iskoristio. Kod set lopte Nadalova forhend paralela završila je u autu, a Novak je sa stisnutom pesnicom otišao na odmor.



II set: Đoković 6:1

Nadal je, uz jednu Novakovu grešku iz forhenda i uz jedan poen u kojem je imao puno sreće, u prvom gemu drugog seta stigao do 0:30, ali Đoković je dobio naredna četiri poena i poveo je. Osvajanje prvog seta i način na koji je dobio prvi gem drugog dali su Đokoviću dodatno samopouzdanje što je bilo očigledno u naredna dva gema.

Prvo je napravio drugi brejk za redom dobivši nekoliko fantastičnih poena, a onda je zagospodario terenom i potvrdio brejk za 3:0. Novakovu seriju od pet uzastopno dobijenih gemova Nadal je prekinuo u četvrtom gemu drugog seta, ali to nije uzdrmalo budućeg svetskog broja jedan koji je lako dobio naredni gem za 4:1.

Bilo je jasno već početkom drugog seta da je Novak otklonio početnu tremu i da igra kao u Madridu i Rimu kada je izluđivao Španca. Do kraja drugog seta srpski teniser napravio je još jedan brejk, a onda je bez izgubljenog poena odservirao za 6:1 i 2:0 u setovima.



III set: Nadal 6:1

Iako je Đoković u prva dva seta bio mnogo bolji teniser od protivnika, bilo je jasno da se jedan od najvećih takmičara i boraca u sportu svih vremena neće predati bez borbe. Nadal je treći set počeo savršeno, dobio je svoja dva servis gema, iskoristio je prvu brejk loptu na meču i poveo je sa 3:0.

Novak je ispao početkom trećeg seta iz ritma, što je Nadal iskoristio, napravio je još jedan brejk i smanjio an 2:1 dobivši set sa 6:1.



IV set: Đoković 6:3

Posle ubedljivo izgubljenog trećeg seta, veoma važan je bio početak četvrtog, pogotovo što je prvi servirao Đoković. Nadal je imao brejk loptu za nastavak serije, ali nije je iskoristio i Đoković je poveo. Već u narednom gemu ritern srpskog tenisera ponovo je profunkcionisao. To mu je donelo dve vezane brejk lopte, a već prvu je pretvorio u 2:0.

Nadal je ipak u sledećem gemu uspeo da vrati brejk, ali uz veliku pomoć mreže, pošto je na brejk loptu posle riterna Španca loptica volšebno prešla na stranu Đokovića. Uspeo je Španac i da izjednači na 2:2 bez problema, ali je delovalo da se Đoković iz prva dva seta vratio. Novak je držao svoje servis gemove sve do osmog gema, a onda je uz nekoliko sjajnih riterna stigao do tri vezane brejk lopte.

Nadal je prvu spasao, kod druge je poslao bekhend u aut, pa je Novak Đoković dobio priliku da servira za meč. Iako je bilo malo nervozne, što je i potpuno normalno, Novak je pokazao veliku hrabrost pošto je na 30:30 prvi put na meču odigrao servis-volej igru što mu je donelo meč loptu. Poslednji poen neodoljivo je podsećao na poslednji poen Mastersa u Majamiju. Novak je dobro odservirao, zatim je forhend dijagonalom izbacio Nadala sa terena što je bilo dovoljno za najveću pobedu u njegovoj karijeri.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849

Đilas: Slavlje spremno

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas rekao je, gostujući u „Beogradskoj hronici“, da je prestonica spremna za doček Novaka Đokovića.
- Ukoliko bude odlučio da posle Vimbldona dođe u Beograd, mi smo spremni da mu priredimo slavlje na balkonu Starog dvora, gde smo do sada pozdravili mnoge sportske uspehe.




U INAT SVIMA

OVAKO JE GOVORIO NOLE:
BIĆU PRVAK SVETA!


Autor: Milan Nastić


Jedva čekam da dođem u Srbiju i podelim uspeh sa svojim narodom


68968.jpg


„Kao da sanjam.“

Novak Đoković je izjavio da Srbija napokon može da slavi, jer je dobila najboljeg tenisera na svetu.
- Ne interesuje me šta druge misle. Na njihovu sreću ili nesreću, Srbija je dobila igrača broj 1, i to je za mene najvažnije. Jedva čekam da dođem u svoju zemlju i podelim to sa svojim narodom. To je za mene najvažnija stvar - poručio je Đoković.
- Osećam se neverovatno i ceo život sam sanjao ovaj trenutak. Prvi sam na ATP listi, a pri tom sam ušao i u finale Vimbldona. Sledi malo slavlja i onda priprema za najvažniji duel u životu - poručio je Đoković.

Vreme je za slavlje, pa Noletu nije bio važan ishod susreta Marija i Nadala:
- Kad sam bio mali, sanjao sam kako ću da igram finale Vimbldona, i to sam sad ostvario. Odlično se osećam i nadam se da će tako da bude i posle nedeljnog duela.
Đoković se zahvalio svojim najbližima na velikoj podršci.
- Uvek su bili uz mene i bez njih sigurno ne bih stigao do ovog uspeha. Drago mi je da su svi najbitniji ljudi bili u mom boksu i da su mi davali neverovatnu energiju kako bih stigao do željenog cilja - zaključio je Đoković.


izvor:.kurir-info.rs
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top