Web kamera na laptopu podešavanje

Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Laptop acer emachines E725 integrisana kamera skinut drajver Suyin Camera Driver 5.1.0.1 koji je predviđen za ovaj laptop međutim u podešavanju nema opcije da snima ili slika kao u ogledalu što se vidi u opciji Video proc amp i u opciji Camera control u kojoj se ne može izvršiti nikakva podešavanja. Skidao sam neke slične programe ali i oni snimaju i slikaju suprotno od efekta ogledala. Da napomenem na laptopu je instaliran Windows 7 Proffesional 64 bita. Da li ima neki program koji bi mogao zamjeniti ovaj postojeći a da se može podešavati opcija snimanja i slikanja.upload_2016-1-27_22-47-22.png upload_2016-1-27_22-49-13.png
.upload_2016-1-27_22-49-13.pngupload_2016-1-27_22-47-22.png
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Zamolio bi nekog od administratora da pomogne oko ove teme
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Sv e što sam znao uradio sam pa i skidanje programa sa oficijalnog sajta ali ne pomaže problem je i dalje priosutan. Pozivam ponovo nekog od Admin. ako zna da pomogne.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Kao sto prethodni clan rece, jedan ili drugi drajver bi trebalo da odgovaraju:
Kod:
http://www.emachines.com/ec/en/US/content/drivers

Posle toga u podesavanjima kamere, treba stiklirati/odstiklirati opciju koja uredjuje mirror image. Neki proizvodjaci uredjaja misle da bi to tkao trebalo da bude, i jednostavno nemaju tu opciju za mirror image. Mnogo telefona, tablet-a i lap-top uredjaja nema opciju za mirror image. Mozete potraziti neki third party software koji podrzava tu builtin kameru...
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Desavalo se da web kamera na laptopu ima problema sa izvrnutom slikom a nikakvo zongliranje sa drajverima nije pomoglo. U takvim situacijama koristim program ManyCam koji izmedju ostalog okrece sliku po zelji.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Desavalo se da web kamera na laptopu ima problema sa izvrnutom slikom a nikakvo zongliranje sa drajverima nije pomoglo. U takvim situacijama koristim program ManyCam koji izmedju ostalog okrece sliku po zelji.

Ako misliš na asus laptop sa instaliranim win 7 onda je samo do drajvera. Hoću reći, izvrnutu sliku sam imao samo na asusovim laptopima i to poslije instalacije win 7. Drajver za kameru sa asusovog sajta je rješavao taj problem.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Na zalost ne samo Asus. Poslednji slucaj sam imao pred novu godinu sa Toshibom. Gubio sam zivce gotovo dva dana da bih na kraju instalirao ManyCam i resio problem.
 
Natrag
Top