Vukovi na Goliji uništili stado od 40 ovaca

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Vukovi na Goliji uništili stado od 40 ovaca









Izvor:
Mondo.rs







Čopor vukova je sinoć uništio stado od 40 ovaca vlasnika Aleksandra Đokovića (81) iz sela Devići na planini Golija.Vukovi zaklali 25 ovaca, 14 izujedali, a u vučjem piru samo jedna ovca ostala nedirnuta.


v256164p0.jpg



"Jutros oko pet sati me je komšija probudio sa vešću da su vukovi provalili u moj tor i poklali veći deo ovaca, izvlačeći ih iz tora i zaklane ih razbacujući po putu i okolnim brdima. Samo jednu ovcu nisu uspeli da rane, ostale su ranjene u toru i za njih nema nade da će preživeti", rekao je Đoković koji sam živi na svom imanju u Devićima.

Vlasnik uništenog stada procenio je da šteta koju je čopor gladnih vukova napravio na njegovom imanju, iznosi više od 4.000 evra.
"Svaka ovca je vredela više od 100 evra, da zlo bude veće nikada nisu bile tako napredne i ugojene kao ove godine, a sada rastrgnute na komade leže po putu, dvorištu i šumi", kazao je Đoković.

Veterinar u Mlanči Mikan Vasiljević ocenio je da je u napuštenim selima poput Devića odsustvo ljudi osnovni uzrok ovakvih napada vukova.

"S obzirom da se Đokovićeva kuća nalazi na samom rubu planinske šume, i da on živi sam, vukovi u tom slučaju ne prezaju od napada jer nema one frekventnosti koju izaziva prisutnost ljudi, a samim tim i strah kod vukova", ocenio je Vasiljević.

Prema njegovoj proceni, u vučjem čoporu koji je noćas uništio stado Aleksandra Đokovića u Devićima, moralo je biti najmanje pet.




 
Natrag
Top