Vukosavljević: Tajne službe krive za Đinđićevo ubistvo

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Vukosavljević: Tajne službe krive za Đinđićevo ubistvo



FoNet | 15. 12. 2010. - 20:43h | Foto: A.Isaković

BEOGRAD - Tajne službe krive za propuste koji su doveli do ubistva premijera Zorana Đinđića, rekao je njegov dugogodišnji šef obezbeđenja Vladimir Vukosavljević.
97911_0407-vukosavljevic-foto-a-isakovic_f.jpg


Vukosavljević je u izjavi za B92 rekao da u istrazi o političkoj pozadini mora da se istraži ko je sve od političara učestvovao u kampanji protiv premijera.

Vladimir Vukosavljević je zbog propusta u obezbeđenju premijera otišao s te funkcije, dan posle pokušaja atentata na Đinđića kod Beogradske arene.

On je rekao da je još pre sedam godina bilo potpuno jasno da se sa ozbiljnih pozicija sprema ubistvo premijera. Prema njegovim rečima, istraga o političkoj pozadini ubistva trebalo bi da počne od tadašnjih ključnih ljudi tajnih službi, ali i onih koji su vodili kampanju protiv premijera.

“Glavna srž obezbeđenja su tajne službe. Ako tajne službe i dan-danas tvrde da nisu imali informaciju da će se nešto desiti, odgovor je sam po sebi tu. Ili nisu dobro obavljali posao, bili su nesposobni, pa nisu znali. Jer ja ako sam sa ulice, da kažemo, pa sam sve pogodio šta će se desiti, a oni koji imaju hiljadu ljudi
oko sebe nisu znali ništa. Ili su nesposobni, ili je tako trebalo da bude“, ocenio je Vukosavljević.


“Tada je bio zamenik Bracanović, a načelnik Državne bezbednosti bio je Savić. Po hijerarhiji je tako bilo“, podsertio je Vukosavljević i dodao da bi pitanje zašto oni
nisu bili ispitani trebalo da bude upućeno onima koji su tada vodili istragu.
 
Natrag
Top