Vraćanje particije s vanjskog harda

Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Promijenio sam HDD. Oštećen je a sa njega želim vratiti neke podatke i to je problem.
Imam stari hdd, program za vraćanje podataka i šta mi još treba??
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pa u principu, najlakse je da povezete hard disk sa racunarom, i prekopirate podatke na novi hard disk. Unstoppable copier ili tako nesto moze da pomogne oko fajlova koji su zahvaceni bad sector-ima. Ima naravno jos dosta razlicitih mogucnosti, ali sve rade u drugacijim situacijama. Fajlovi koji su osteceni, osim slika, text dokumenata, mozda pdf-ova, ce uglavnom biti neupotrebljivi nakon spasavanja, cak i slike mogu biti nepotpune. Postupak spasavanja traje dosta dugo, pa procenite da li ti podaci stvarno vrede da bi ih spasavali.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Pro
Pa u principu, najlakse je da povezete hard disk sa racunarom, i prekopirate podatke na novi hard disk. Unstoppable copier ili tako nesto moze da pomogne oko fajlova koji su zahvaceni bad sector-ima. Ima naravno jos dosta razlicitih mogucnosti, ali sve rade u drugacijim situacijama. Fajlovi koji su osteceni, osim slika, text dokumenata, mozda pdf-ova, ce uglavnom biti neupotrebljivi nakon spasavanja, cak i slike mogu biti nepotpune. Postupak spasavanja traje dosta dugo, pa procenite da li ti podaci stvarno vrede da bi ih spasavali.

Kod mene je laptop i stari hdd je vani. Treba mi nešto da povežem stari hdd kao vanjski sa laptopom i s njega da vadim podatke a kako se to nešto zove nemam pojma.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Vrati nazad hard u komp, Digni Linux(live verziju) preko fleshke ili DVD-a, i podatke prebaci na fleshu, ako je to ikako moguce. Ako nije puno podataka, ..naravno.
Ako je disk stravicno pokvaren, onda buttaj hirens boot, on ima neke alate, ali su malo komplikovaniji za pocetnika ima i drugi stosovi itd, sve zavisi od procenta ostecenja tog harda, ako je mehanika otisla, onda moze samo da mu osviras jedan tango na violinici.
 
Natrag
Top