Vozaču preti osam godina za gaženje pešaka

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
BEOGRAD 09. 06. 2010
PRESS

Vozaču preti osam godina za gaženje pešaka


Vladanu V., koji je „puntom" izazvao saobraćajnu nesreću u centru Beograda nakon koje je pešaku Snežani N. (37) amputirana noga, po novom zakonu preti kazna do osam godina zatvora i oduzimanje dozvole na pet godina

tragedija-1.jpg


Stravično...
„Fijat" pokosio Snežanu koja je sa decom čekala da pređe ulicu

Vladanu V. (53) iz Beograda, vozaču „fijat punta" koji je izazvao tešku saobraćajnu nesreću posle koje je pešaku Snežani N. (37) amputirana cela noga, preti kazna od osam godina zatvora! Nesrećna žena i dalje je u teškom stanju, a njene ćerke od pet i dve godine lakše su povređene.Vladan V. pokušao je u ponedeljak oko 17 časova da „puntom" nepropisno skrene ulevo iz Takovske u ulicu Ilije Garašanina u centru Beograda. U tom trenutku na njega je naleteo „fijat stilo", koji je posle sudara sleteo sa puta i pokosio pešake koji su bili na trotoaru. U stravičnom sudaru teško je povređena Snežana N., a lakše su povređene njene dve ćerke i još dva pešaka.
Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja, kaže za Press da će posle rezultata istrage sud i veštaci utvrditi ko je i koliko kriv za udes.
- Vozaču koji je izazvao ovu saobraćajnu nesreću zaprećena je kazna do osam godina zatvora. Pored toga obavezna je i zabrana upravljanja motornim vozilom, odnosno oduzimanje dozvole na pet godina posle odslužene zatvorske kazne - kaže Okanović i dodaje:

Amputirana joj cela noga

- Na sudu je da utvrdi sve činjenice i odgovori ko je odgovoran za udes, ali i da utvrdi stepen krivice svih učesnika sudara, pa i vozača „fijat stila", koji takođe može da odgovara ukoliko se utvrdi da je vozio nedozvoljenom brzinom. Veštačenjem će biti utvrđeno ko je i koliko doprineo udesu, odnosno da žena ostane trajni invalid.

tragedija-2.jpg

Izazvao udes... Vladan V. vozač 'punta'

Okanović je rekao da odštetu ili materijalnu naknadu Snežani N., koja je posle udesa ostala bez desne noge, snosi osiguravajuće društvo vozača koji je odgovoran za udes.U Urgentnom centru u koji je nakon nesreće prebačena Snežana N. kažu da je njeno stanje posle operacije stabilno.
- Snežani je amputirana desna noga do kuka. Ona je posle operacije bila smeštena na ortopedsko odeljenje Urgentnog centra. I dalje je u teškom stanju, ali je van životne opasnosti - kažu dežurni lekari.
Ćerke Snežane N., stare pet i dve godine, koje su bila sa njom u trenutku nesreće, lakše su povređene i posle pregleda su puštene kući. Snežanin otac koji živi u Trsteniku rekao je za Press da je za nesreću saznao gledajući vesti.
- Gledao sam na televiziji da se u centru Beograda dogodila stravična saobraćajna nesreća u kojoj su povređene majka i dvoje dece. U tom trenutku nisam ni slutio da su stradale moja ćerka i unuke! Čak sam prokomentarisao da je strašno da su pokošeni pešaci dok se čekali da pređu ulicu - priča očajni otac Snežane N., koji nije želeo da se predstavi. On je rekao da se presekao kada je prepoznao mlađu unuku koju je nosio vatrogasac!

tragedija-3.jpg


Za stradanje ćerke i unuka saznao sam na vestima. Video sam na TV-u kako vatrogasac drži moju mlađu unuku! ...
Snežanin otac

Vozač „punta" nije bio pijan

- Tada sam shvatio šta se dogodilo. Bio sam šokiran, ali sam se brzo pribrao. Otišao sam na stanicu i autobusom došao u Beograd. Odmah sam otišao u bolnici da vidim ćerku. Rekli su mi da je operisana, da je u šok sobi. Moje dete ostalo je bez noge! U čitavoj nesreći najvažnije je da su bar unuke dobro - kaže kroz suze naš sagovornik.
On je rekao da je njegova ćerka stradala tridesetak metara od kuće u kojoj je stanovala sa mužem, inače policajcem i ćerkama!

tragedija-4.jpg


- Snežana stanuje u obližnjoj ulici Majora Ilića. U ponedeljak se vraćala iz posete prijateljici koja stanuje u blizini. Mlađa ćerka bila je u kolicima, a stariju je držala za ruku. Onda je došla do raskrsnice i čekala da pređe ulicu. Tada se dogodio stravičan sudar - priča Snežanin otac i pokazuje nam mesto na kojem je teško povređena njegova ćerka.- Stradala je ni kriva ni dužna! Ostaće invalid do kraja života. Očekujem da krivac bude strogo kažnjen. Šta drugo da vam kažem - očajan je Snežanin otac.

tragedija-5.jpg


Snežana pregažena u blizini svoje kuće...
Nesrećna žena stanuje u ulici Majora Ilića, nekoliko desetina metara od mesta udesa

Kako saznajemo, Vladan V., koji je izazvao udes, saslušan je u policiji, kao i Nenad A., vozač „stila". Istraga je utvrdila da nisu imali alkohola u krvi. Posle razgovora u policiji pušteni su kući.

M. STOJADINOVIĆ





 
Natrag
Top