VLASNIK AGENCIJE POBEGAO S PARAMA Besni smo, propali nam i letovanje i pare

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
VLASNIK AGENCIJE POBEGAO S PARAMA Besni smo, propali nam i letovanje i pare
BlicOnline
Brojni turisti koji su uplatili letovanje u Hurgadi i nekoliko porodica koje su otišle u Grčku ostali su bez aranžmana nakon što ih je Nenad Ristić, direktor agencije „Uniko“, prevario i pobegao sa njihovim parama.

645052_10_ff.jpg

Nenad Ristić je i pre dve godine prevario putnike koji su putovali na Hurgadu, a ove godine je ponovio isto sa putnicima nove Agencije
Ristiću to nije prvi put da je uzeo novac putnika i nestao. Isto se desilo 2012. godine kada je kao vlasnik agencije „Triniti“ ostavio grupu od oko 170 srpskih turista bez povratnog leta iz Hurgade. Ovog puta putnici nisu ni stigli do letovališta.

- Besna sam i očajna. Odmor planiram već mesecima, dala sam za aranžman 700 evra, a sada sam ostala i bez novca i bez odmora, a najgore od svega je taj osećaj da vas je prevario neko s kim ste se više puta videli i razgovarali. Nisam samo ja očajna, svi smo - priča Ružica Lalović pokazujući na prostoriju agencije u samom centru Beograda punu oštećenih ljudi. Procene su da je prevarant pobegao sa bar 10.000 evra.

Ona objašnjava da je za Egipat trebalo da polete još 22. jula, ali im je četiri sata pred poletanje Ristić javio da se let otkazuje i obećao da će da im rezerviše drugi let.

- Ispostavilo se da nije rezervisao ni jednu jedinu kartu. I ne samo to. Skoro nikome nije uplatio ni hotel, a ovde ima i ljudi koji su došli iz Ženeve kako bi sa prijateljima iz Srbije otputovali na more. Sramota! Kriminal - kaže ona.
Redakciji „Blica“ javili su se i prijatelji porodice koja je juče ujutro stigla na Halkidiki i takođe saznala da nema uplaćen hotelski smeštaj za koji su dali oko 1.000 evra.

- Tamo su sada sa dvoje male dece i bez smeštaja i ne znaju šta da rade. Očajni su - kaže njihova prijateljica.

Aleksandar Seničić, direktor „Jute“, kaže za „Blic“ da je ta organizacija izbacila agenciju „Uniko“ iz članstva čim su saznali da Ristić ima veze sa njom.

- U prostorijama u centru Beograda u kojima je, kako saznajemo, Ristić i živeo, juče je sa očajnim putnicima sedela i Nana Sorovon, predstavnica hotela iz Hurgade.

- Ovo je treći put da naš hotel ima ovakav problem sa nekom agencijom iz Srbije. Gledam ove jadne ljude, a ne znam gde je Nenad, samo je nestao. Ne znam šta da radim - kaže Nana.

Nakon skandala od pre dve godine, otkrilo se da je Ristić zbog velikih dugova u koje je upao i deo novca od aranžmana stavljao sebi u džep. On je tada zatvorio agenciju, a tek posle nekoliko dana policija mu je ušla u trag i uhapsila ga, ali ga to nije omelo da nakon što je pušten na slobodu nastavi da vara ljude.





Prevareni Jelena i Ivan
645051_bosiljcic-tomasevic-02rasfoto-masanori-josida_gf.jpg


I poznata pevačica Jelena Tomašević našla se na meti prevaranta. Ona je u jednoj TV emisiji dobila vaučer za letovanje u Grčkoj, a kada je sa mužem glumcem Ivanom Bosiljčićem i ćerkicom krenula na putovanje, dočekalo ju je neprijatno iznenađenje. „Kada smo krenuli za Grčku, samo nam je javljeno da se vratimo, jer nešto nije u redu. To je sve što znam“, rekla je pevačica Jelena Tomašević za „Blic“.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Uhapšen vlasnik agencije "Uniko travel"
Vlasnik agencije "Uniko travel" Nenad Filipović (49) iz Beograda uhapšen je zbog sumnje da je prevario više od 100 putnika za turističke aranžmane.

IZVOR: B92, TANJUG
74842482255b3475b6667b920132311_v4_big.jpg
Filipović je uhapšen po nalogu Prvog osnovnog tužilaštva i njemu je određeno zadržavanje do 48 sati, navodi se u saopštenju MUP-a.

Kako pišu beogradski mediji, trinaestoro srpskih turista nije otputovalo u Hurgadu, a osmoro je izbačeno iz hotela na Lefkadi zbog toga što agencija "Uniko travel" njihov novac nije prosledila hotelijerima i avio kompanijama, već je vlasnik sa tim novcem nestao.

Neformalni vlasnik agencije je Nenad Ristić, koji je pre tri godine uhapšen zbog toga što je prevario 170 klijenata turističke agencije "Triniti", navodi RTS.

Agenciju "Uniko travel" na papiru vodi Nenad Filipović. Međutim, oštećeni putnici tvrde da su u agenciji razgovarali sa Nenadom Ristićem - poznatim po tome što je pre tri godine već prevario klijente agencije "Triniti", odnosno novac koji su dali za put u Hurgadu zadržao za sebe.

Agencija "Uniko travel" registrovana je u Kondinoj 20, ali prema navodima RTS, vrata su zaključana, a na telefonske pozive takođe niko ne odgovara.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Uhapšen vlasnik, ali ne i glavni akter prevare
Nenad Filipović, vlasnik agencije "Uniko travel", koja je prevarila više od 100 ljudi za letnje aranžmane, uhapšen je. Prevareni putnici imaju mnoga pitanja.

Izvor: B92
181721421755b39cf053642688621976_v4_big.jpg
Ipak još uvek se ne zna gde je Nenad Ristić za koga se sumnja da je glavni akter prevare, jer je on osumnjičen da je i 2012. godine učestvovao u prevarama putnika koji su želeli da letuju u Egiptu.

Samo je poslušala prijatelje. Ružica je otišla u istu agenciju i tražila identičan aranžman u Hurgadi. Četiri sata pre leta obaveštena je da nema avionsku kartu, a ubrzo i da u tom egipatskom letovalištu nema rezervacije na njeno ime. Pre toga ni šta nisam sumnjala, a bila sam oprezna tvrdi jedan od oko 100 prevarenih putnika.

"Ja sam tražila licencu, oni su mi pokazali. Platili smo aranžmane. Nenad Ristić mi je slao predračune. Sve vreme smo bili u komunikaciji sa njim", kaže prevarena putnica Ružica Laković.

Dok nije ugasio telefon i nestao, Nenad Ristić, čovek koji je pre tri godine uradio istu stvar, ubeđivao je Ružicu da će ispraviti tu, kako je rekao, grešku u sistemu.

Ona se pita kako je taj čovek i dalje bio aktivan u agenciji koju je Juta zbog njega izbacila iz organizacije još u martu i protiv koje je 15. maja Ministarstvo turizma pokrenulo proceduru za oduzimanje licence.

Inspekcija je po prijavi putnika 22. jula razgovarala sa Nenadom Ristićem.

"Ako je bio jedina zatečena osoba, šta je tu radio, da li je neko odreagovao na to?", dodaje ona.

Da je 22. jula Nenad Ristić, a ne vlasnik na papiru Nenad Filipović u prostorijama "Uniko travela" primio inspekciju potvrđuju i u ministarstvu.

"Nenad Filipović nije prisustvovao kontroli već Nenad Ristić, koji je tom prilikom izjavio da je vlasnik odsutan zbog zdravstvenog stanja", navodi Gordana Radosavljević iz Ministarstva turizma.

U ministarstvu kažu da se takvi slučajevi prevare teško mogu sprečiti.

"Nikada ne znamo kada će neko biti ostećen. Mi po zakonu stalno idemo u kontrole. Vršimo redovan nadzor, radimo po prijavama građana...", dodaje ona.

Aleksandar Seničić, direktor Jute, kaže da treba pratiti njihova saoptenja, ali ističe da veliki broj ljudi ne posluša savete.

"Kad se vodi računa, iz naših saopštenja mogu se saznati zaista dobre stvari. Veliki broj ljudi dolazi po savet, ali veliki broj ljudi na kraju ne posluša naše savete", kaže Seničić.

Iz Jute najavljuju i da će u oktobru predstaviti novi projekat sa dodatnim merama van zakonskih garancija kojim će putnici biti bolje zaštićeni od slučajeva prevare.

Procenat putnika koji se žale na prevare sa aranžmanima u Srbiji je, pokazuju zvanične statistike, još uvek na niskom nivou od samo jedan odsto.

Prošle sezone u Evropi prevareno je više od 2, 5 miliona ljudi.
 
Natrag
Top