Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ja ga zaista ne volim, ali znam da je miljenik mnogih dama, pa ovu temu posvećujem ženskom delu foruma. Uživajte... ;)

Vlado Georgiev


vlado-georgiev.jpg


Vlado Georgiev, pevač i kompozitor, rodjen je 06. juna 1977. godine u Herceg Novom, a živi i radi u Beogradu. Pisao je pesme za, sada pokojnog, Rođu Raičevića ("Sudnji dan", "Budi srećna s drugim"...), a sa zajedničkom duetskom pesmom "Draga" osvojili su nagradu na festivalu "Pjesma Mediterana" u Budvi 1997. godine.

Vlado Georgiev je nastupao na festivalima širom zemlje i pravio pesme za mlade pevače zabavne muzike, strpljivo čekajući svoju pravu šansu. S njegovom pjesmom "Žena kao ti", puno uspeha je imao mladi pevač Željko Vasic na festivalu "Budva 2001". Ujedno, Vlado piše tekstove, aranžmane, a planira da izda i jednu knjigu svoje poezije.

U leto 2001. godine je u duetu sa Igorom Lazicem (bivši clan "Montenigersa"), otpevao nagrađenu poletnu letnju pjesmicu "Tropski bar". Potom je izdao debi album "Navika" za diskografsku kuću "Goraton" iz Podgorice. Pojavom albuma pocela je i "vladomanija". Diskografi su bili iznenađeni i zatečeni, jer je za samo mesec dana "Navika" postala najtraženije izdanje pop muzike u zemlji. S albuma su se odmah izdvojili hotovi "Sama bez ljubavi", "Bolesni od ljubavi", "Zbogom ljubavi", "Reci mi da znam"... Dobio je i nagrade za muziku "Zlatni Melos", "Oskar popularnosti" i "YU-dani estrade", a u mnogim anketama proglašavan je najvecim muzičkim iznenađenjem, a njegov CD za najbolji album godine.

Izmedju dva albuma Georgiev je objavio singl "Anđele" koji je odmah postao hit i zauzeo vrhove top lista širom ex-YU.

Drugi album, "Žena bez imena", izašao je takodje u izdanju "Goratona" (kao i prvi). Nešto duže se čekalo na njegovo objavljivanje jer je Georgiev želeo da plasira kvalitetne pesme, i da pritom ne izneveri publiku. Kako ima svoj studio, vodio je računa o svim pojedinostima. Uz audio CD izašao je i još jedan, multimedijalni (kao special edition) na kojem su prikazane scene iz backstagea, film o svemu što se dogadjalo od 2001. godine pa do izlaska CD-a, foto galerija by Dušan Ivanovic, spotovi "Anđele" i "Anđele" rmx, live izvedbe pjesama "Zbogom ljubavi", "Andjele", "Lažni ljudi", "Reci mi da znam", "Sama bez ljubavi".

Svi dosadašnji spotovi uradjeni su vrlo profesionalno i filmskom kamerom. U spotu za pesmu "Anđele"(koji je promovisan u beogradskom hotelu "Hayat", na Vladin 26. rodendan), više je vodjeno racuna o lepoti kadrova, a u ostalima o scenariju ("Žena bez imena", "Jedina", "Mi nismo mi"...).

Album "Žena bez imena" promovisan je u Beogradu 11./12. januara 2004. godine. Promocija je protekla uspešno i na radost brojne publike završila živom svirkom koja je trajala do 6 sati ujutro. Nakon 10 dana usledila je promocija i u Podgorici.

Prvi beogradski solistički koncert bio je 28. juna 2004. godine na popularnom Tašu. To je samo prvi u nizu uspješnih nastupa u SiCG i šire. U leto 2007. izdao je single "Do svitanja" kojim najavljuje novi album.

Georgiev je veliki protivnik tabloida i borac za autorska prava.

Izvor: Muzička centrala




 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top