Vladičin Han: Pomogao povređenim u eksploziji

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Vladičin Han: Pomogao povređenim u eksploziji










Izvor:
Novosti.rs






Najplemenitiji podvig godine: Dragan Kostadinović pritekao u pomoć povređenima u eksploziji kamiona. Spasao Miljana Madića, koji je bio u plamenu. Slavku V. nije bilo pomoći.

- VRAĆAO sam se iz surduličke bolnice, gde sam odlazio na terapije zbog povređene ruke. Samo što sam prošao pored kamiona zaustavljenog na putu, oko koga su se okupili neki ljudi, začuo sam strašnu eksploziju. Instinktivno sam stavio ruke na glavu, a kada sam se okrenuo video sam mladića u plamenu kako trči i viče.



rep-Kostadinovic_310x186.jpg




Ovako započinje svoje dramatično svedočenje Dragan Kostadinović (39), preduzetnik iz Prekodolca, sela kraj Vladičinog Hana, o nesreći koja se dogodila poslednjeg dana minule godine, a koja je odnela jedan ljudski život, a Dragana učinila herojem.

Pritrčao sam, strgao mu jaknu, gurnuo ga na zemlju i snegom počeo da gasim plamen. Tada sam čuo i zapomaganje čoveka koji je ležao kraj kamiona. Potrčao sam, ali je eksplodirala guma na zapaljenom kamionu, pa sam ustuknuo. Iz obližnje automehaničarske radnje pritrčao je jedan radnik, mislim da se zove Slađan, sa protivpožarnim aparatom. Ugasili smo vatru, još je davao znake života, ali zbog veoma teških povreda nismo smeli da ga pomeramo - prepričava Kostadinović nerado. Kaže, stravične slike još su mu pred očima a noćima, posle nesreće, nije mogao da spava bez sedativa.

Kostadinović je najpre pomogao Miljanu Madiću (29), iz hanskog sela Repinca, koji je prošao sa lakšim telesnim povredama i istog dana je pušten na kućno lečenje. Druga osoba, koja je podlegla povredama bio je Slavko V. (51), iz Ćurkovice, sela kod Surdulice.

- Miljana ne znam i žao mi je što se nismo upoznali ni mesec dana posle nesreće, dok se ispostavilo da sam sa suprugom Slavka V., koji je došao da pomogne vlasniku kamiona da ugreje naftu, u nekom daljem srodstvu, ali se nismo poznavali. Nikada, nikome ne bih poželeo da se ovako nešto desi, ali bih sigurno isto postupio i pomogao. Svako može da se nađe u istoj situaciji, mogao sam i ja da nastradam, ali život je jedan, nema reprize. Nisam ni pomislio na to da mi je ruka već bila povređena, ne bi mi bilo žao i da sam drugu povredio, samo da je i Slavko preživeo - kaže Kostadinović.

KONTAKT IZOSTAO

TOGA dana teže opekotine na šakama i licu zadobio je i Igor Đorđević (29), iz Surdulice, koga je neko, verovatno, zajedno sa Miljanom Madićem, odvezao u surduličku bolnicu. Kostadinović pretpostavlja da je to sin vlasnika kamiona. Niko od aktera za proteklih skoro mesec dana nije kontaktirao sa Kostadinovićem.
 
Natrag
Top