Venger: "Poslednje četiri godine su moje najbolje u karijeri"

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Venger: "Poslednje četiri godine su moje najbolje u karijeri"

venger-vaca5616020090819053909.jpg


Menadžer Arsenala tvrdi da su za sada poslednje četiri godine koje je proveo vodeći londonski tim njegove najbolje u karijeri, iako klub u tom periodu nije osvojio nijedan trofej.
Francuski stručnjak je izuzetno zadovoljan učinkom u ovom periodu, pre svega zbog manjih finansijskih sredstava u odnosu na konkurente za plasman u vrhu tabele, a sličnog rezultatskog učinka.

Tim je znatno jeftiniji i mlađi nego što je to slučaj sa Čelsijem i Mančester Junajtedom. Naravno, Arsenalov budžet je manji, jer su se “Tobdžije” u međuvremenu preselile i na nov stadion, za koji su izdvojena velika sredstva.

Kao jedan od razloga za zadovoljstvo urađenim, Arsen Venger navodi i to da je ekipa i posle preseljenja sa “Hajberija” na “Emirejts” ostala na nivou ranijih igara i rezultata. “Poslednje četiri godine su mi najbolje u karijeri, ali to nema veze sa činjenicom da nismo osvojili nijedan trofej u tom periodu”, rekao je Venger.

“Preći na nov stadion i ostati u vrhu sa manje resursa i pritom klub zarađuje novac svake godine je, za mene, velika stvar”, dodao je Francuz.

Arsenal je poslednji trofej osvojio 2005. godine i to je bio FA Kup (protiv Mančester Junajteda na penale), a trenutno je treći na tabeli u Premijer ligi, sa 6 bodova i jednom utakmicom manje od vodećeg Čelsija, igraće u trećem kolu FA Kupa protiv Vest Hema (3. januara), a u 1/8 finala Lige šampiona sastaje se sa Portom (17. februara).
 
Natrag
Top