Veliki problemi

Član
Učlanjen(a)
29.01.2010
Poruka
7
Pozdrav serbianforum-u,zatrazio bih neke odgovore ukoliko neko zna,ili ako neko zna gde da se obratim...
Imam 22 godine u radnom sam odnosu godinu dana sa platom manjom od 20.000 din,ozenjen za koji mesec ocekujem bebu...
Naravno kao i u vecini slucajeva roditelji prave problem...
Otac je u inostranstvu 15 godina(finansijski odlicno obezbedjen) majka je ovde,imamo dve kuce kompletno opremljene sa garazama pomocnim objektima i td i odeljenje koje su roditelji napravili za sebe kad ostare...
Sustina problema se nalazi u tome sto sve sto mojoj majci sve smeta nista nije uradjeno kaako treba ovo ovako ono onako,finansijski ne pomazu,najcesce uzrecice sa si ti ovde stekao ostaces na ulici isteracu te,ako se ne ponasas kako treba,ja cu tebe da dovedem u red i slicno...DZEVRIJE BR 2(KAD LISCE PADA)
BREAT JE ISTO OZENJEN ON JE U JEDNOJ KUCU JA U DRUGOJ ,A MAJKA U TOJ ZGRADI KOJU SU NAPRAVILI ZA SRAROST,SVAKOG DANA DOK SMO JA I BRAT NA POSLU NAPADA NASE ZENE RAZNIM PRICAMA I UVREDAMA....IMU TU JOS MNOGO TOGA...MOZDA SAM PROMASIO TEMU,FORUM ALI ETO OVO JE PRVO MESTO GDE TRAZIM NEKI ODGOVOR...

da li ja mogu da imam prava na miran zivot u svojoj kuci u kojoj zivim 22 godine,i da li ja imam tu neki deo imovine???
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Pozdrav serbianforum-u,zatrazio bih neke odgovore ukoliko neko zna,ili ako neko zna gde da se obratim...
Imam 22 godine u radnom sam odnosu godinu dana sa platom manjom od 20.000 din,ozenjen za koji mesec ocekujem bebu...
Naravno kao i u vecini slucajeva roditelji prave problem...
Otac je u inostranstvu 15 godina(finansijski odlicno obezbedjen) majka je ovde,imamo dve kuce kompletno opremljene sa garazama pomocnim objektima i td i odeljenje koje su roditelji napravili za sebe kad ostare...
Sustina problema se nalazi u tome sto sve sto mojoj majci sve smeta nista nije uradjeno kaako treba ovo ovako ono onako,finansijski ne pomazu,najcesce uzrecice sa si ti ovde stekao ostaces na ulici isteracu te,ako se ne ponasas kako treba,ja cu tebe da dovedem u red i slicno...DZEVRIJE BR 2(KAD LISCE PADA)
BREAT JE ISTO OZENJEN ON JE U JEDNOJ KUCU JA U DRUGOJ ,A MAJKA U TOJ ZGRADI KOJU SU NAPRAVILI ZA SRAROST,SVAKOG DANA DOK SMO JA I BRAT NA POSLU NAPADA NASE ZENE RAZNIM PRICAMA I UVREDAMA....IMU TU JOS MNOGO TOGA...MOZDA SAM PROMASIO TEMU,FORUM ALI ETO OVO JE PRVO MESTO GDE TRAZIM NEKI ODGOVOR...

da li ja mogu da imam prava na miran zivot u svojoj kuci u kojoj zivim 22 godine,i da li ja imam tu neki deo imovine???

E Zlatibore, kao da nemaš dovoljno problema sa takvom platom i bebom na putu nego još i majka da ti ih pravi, umesto da bude srećna što si , eto, izabrao pravi put, radiš, imaš porodicu....

Nemam pametan savet, posebno ne pravni, samo mogu da te razumem. Ja sam svog preostalog roditelja odavno ostavila i shvatila da što manje uzmeš to te manje opterećuju, kad već nemaš sreće da imaš prave roditelje koji će te podržati.

Ne verujem da bi te majka izbacila (mada ima svakakvih) a tvoj problem će se rešiti kad ostaneš sam sa svojom porodicom, na ovaj ili onaj način.
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Dobro poznata situacija... Ne u mom slučaju, nego jedna generacija pre mene.
S pravne tačke gledišta, kad bi ti otac umro bez sastavljenog testamenta, tebi i bratu bi pripalo 50%, a majci drugih 50% imovine. Ali tebi zakoni ovde ne mogu mnogo pomoći. To moraš razgovorom rešiti s majkom. Još ''bolje'' ako je ista situacija i sa bratovljevom ženom. Vas dvojica treba se sučeljite s majkom, NENASILNO. U tvom postu jedna stvar nedostaje: stav oca o svemu tome. Kakav on odnos ima s tobom i bratom, kakve stavove o vašim ženama, o svojoj ženi (vašoj majci)...? Čini mi se da je to presudno za rešenje ovog problema. Da dođe na par dana kući i da se svi zajedno time pozabavite.
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2010
Poruka
7
mars68:u pravu ste...
belja91:Otac je na njenoj strani kako mu ona kaze to se racuna,a ne slusa nasu stranu price,to za izbacivanje su njegove reci,a o tom prepisivnju imovine mozemo ja i brat samo da sanjamo,oni bi voleli da se njimapokoravamo,kao da bi zeleli da ostanemo bez posla samo da bi im kako se kaze dosli na vrata,tj.pokucali na vrata i da trazimo pomoc...
 
Natrag
Top