Велики проблем

Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Nema na čemu druže, samo vidi to što pre da rešiš jer CPU ne može dugo da radi normalno sa tom temperaturom jer već na 67-70C puca procesor...
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
88
@BAGZEE onda je neki drugi problem! Temperatura CPU-a ne treba da prelazi 35C u normalnom radu....

Da li znaš šta je termalna pasta!? Termalna pasta ti je.... pasta :) koja se stavlja na procesor, pa se preko nje nakači hladnjak, tj ventilator koji ti hladi CPU. Ta termalna pasta služi kao provodnik izmedju površine ventilatora i CPU (da bolje prijanja na pločicu procesora i da hladi intezivnije). Vremenom ta pasta ostari i ispari i treba da se menja na recimo svakih godinu dana. Mada ako pasta nije dobro stavljena na CPU isto hoće procesor da se pregrejava.

Ja ti predlažem da odneseš računar u servis ili da pozoveš nekog drugara/prijatelja koji se razume u to da ti sredi CPU i da ti stavi novu termalnu pastu. Nova termanlna pasta košta izmedju 600-1000 dinara (5-10€).


P.S. Ukoliko se nakon stavljenja nove paste (pod uslovm da je pasta nanešena na pločicu CPU-a kako treba) desi isti slučaj tj da se CPU pregrejava preko 55-60C onda je problem u Ventilatoru koji je nakačen na CPU, moguće da je oslabio i da ne postiže odgovarajuću brzinu hadjenja (preko 1250rpm je normalno)

Samo da se nadovezem na ovaj lepo srocen post:acute:...ako budes to sam radio, nikako nestavljaj pastu na vec postojecu sasusenu pastu na procesoru, vec je ocisti...msm nemoze nista da se desi, ali nece imati nikakvu funkciju!;)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
па ваљда знају то да ураде ови из сервиса . мада подсетићу их . :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
^^ mislio sam i to da napišem ali nisam hteo da ga zbunjujem, ako zna kako to da odradi onda OK, ali ako ne zna ili nije siguran zato sam napisao da bolje pozove drugara koji se baš razume u te stvari. Jer ako se neki korak ne odradi kako treba, bilo to nanošenje paste, pričvršćivanje ventilatora, itd itd ode sve u tri lepe...


P.S. ne brini znaju skoro svi iz servisa da to odrade kako treba... ;)
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
vidi ovo ja paste nemam nikako a kanta leti. e bagzee probaj sam to odraditi. lezi kantu na pod i skini poklopac pa ces vidjeti hladnjak procesora, sa strane imas jednu ili dvije polugice zavisi od tipe hladnjaka procesora. Podigni ih, ili je i vidjeces da ce olabaviti male zakacke koje odvojis i skines hladnjak. Pastu nemoj niposto dirati prstima jer je mozes ostetiti i onda moras stavljati novu. ako je imalo fali mjenjaj. uzmi usisivac i dobro ocisti prasinu sa hladnjaka procesora i sirim kistom za likovno ocisti ostatke, sa njim mozes cistiti sve jer su dlacice dobro mekane i nece ostetiti nista.
ja sam ljetos mjenjao maticnu i sa stare morao prebaciti procesor na novu , skinuo pastu i nisam stavljao novu , samo vratio hladnjak i evo komp radi. temparatura procesora 33 , prije pet minuta iso u bios i gledao. valjda se mozes negdje u servisu ogrebati za malo paste i navuci. ovo pisem da nedajes djaba silne pare za ono sto mozes sam uraditi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
Otvori kompjuter sa jedne strane pa onda pogledaj kolika je temperatura...
Ako i dalje skače izbaci ga na balkon i dobro ga rashladi...pa mu zaprijeti ako mu se ponovi da će ponovo na hlađenje...

Šalim se naravno, uradi ono prvo što sam ti rekao...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
слаб сам са познавањем тих компонената и жица,тако да ипак нећу да млатим и дирам нешто по кућишту па да покварим...ипак ћу да позовем пријатеља из сервиса...
марко увек ми је отворено кућиште са једне стране . :)

зјоване....урадио сам..температура харда пише да је 34 степени ,а поузданост,перфоманса и отпор на грешке 100 % ( добро ) . :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.11.2009
Poruka
33
hard drive inspector skinuo sam trijal verzijau kako ga registrovati.
 
Natrag
Top