Velike gužve na graničnim prelazima

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Velike gužve na graničnim prelazima









Izvor:
B92.net









Početak vikenda u Srbiji obeležile su nove gužve na putevima. Saobraćaj je posebno pojačan iz pravca Mađarske i Hrvatske, kao i ka Nišu i Crnoj Gori.


12425144454feffddc487aa332992310_368x245.jpg



Na graničnom prelazu Horgoš, na ulazak u Srbiju čeka se do dva sata. Gužve je bilo na graničnom prelazu Gostun, na ulazu u Crnu Goru gde se na ulazak čekalo i do tri sata.Zbog smene turista ka Crnoj Gori i sa Jadrana na graničnom prelazu Gostun dolazi do stvaranja i kilometarskih kolona, pa se u redu čeka i do dva sata.Ipak, ima i turista koji imaju sreće da na granici izbegnu takvu situaciju. "Čekamo 15 minuta, ne čekamo dugo", kaže jedan od njih.

"Niti sam očekivao, niti je velika gužva, imajući u vidu da je 60 odsto iz Srbije otišlo u Grčku, a 30 odsto u Tursku", ističe drugi turista.

Iako se misli da bi ugostitelji mogli dobro iskoristiti gužvu, Ibrima Džanović, vlasnica motela koji se nalazi par stotina metara od graničnog prelaza Gostun, tvrdi drugačije.

"Totalno su mi ugrozili objekat. Granica nije urađena, a oni rade svoj posao gore koliko mogu. Šta znam da li može ili ne može. Jedino mi je rešenje da zatvorim", rekla je ona.

Marko Marinković, pomoćnik komandira Stanice granične policije Prijepolje, kaže da postoji način i da se izbegnu najveće gužve.

"Preporuka za vozače je da koriste alternativne pravce preko graničnog prelaza Jabuka, tj. preko graničnog prelaza Ranče u Crnoj Gori, kao i preko graničnih prelaza Mehov krš i Špiljan", kazao je on.

Zbog uređenog graničnog prelaza Dobrakovo u Crnoj Gori nema zastoja, kaže Darko Marković, rukovodilac Ispostave granične policije Bijelo Polje, i dodaje da je potrebno da putnici slede saobraćajnu signalizaciju.

"Da bi se što kraće zadržali na ovom graničnom prelazu neophodno je da pre dolaska pripreme isprave i da se pripreme za graničnu proveru, koju vrši granična policija, kao i provere ostalih službi, pre svega carine", kaže Marković.

Možda će i kolone i na srpskom graničnom prelazu biti stvar prošlosti kada on dobije i pravu infrastrukturu. Do tada će putnici morati da istrpe vrućinu i do dva sata, dok su policajci prinuđeni da odrade čitavu smeni i na plus 50.
 
Natrag
Top