Velika velicina Kodi foldera! (Problem)

Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Pre 2-3 dana velicina ovog fajla je bila 1.04 gb. Instalirao sam za to vreme mozda 2-3 addona + weather addon, koristio zero cache pa ugasio zero cache. Znaci nista posebno nisam radio. I zato mi je cudna velicina fajla. U maintenance tool-u sam ocistio cashe, ocistio sam cache i u acestream podesavanjima u p2p addon-u ( zna da se poprilicno nakupi), ocistio cashe u Pulsaru. A jos mi je cudnije sto se velicina i velicina fajla na disku razlikuju 8.85 GB i 1.43 GB. U C particiji na HDD ne vidim gubitak tih 8 GB. Da li je neko imao slican problem?


hvala unapred na odgovorima
Kod:
[URL=http://www.imagebam.com/image/182e55387743595][IMG]http://thumbnails112.imagebam.com/38775/182e55387743595.jpg[/IMG][/URL]
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Dosta addonova skida metadata, tj. podatke vezane za fajlove, recimo slicice za filmove, opise itd. Ti podaci se cuvaju na hard disku da sledeci put kada trazite film vam program instanto ucita stranice sa filmovima koje ste gledali ranije. Takodje kada instalirate addonove, ostanu instalacioni zip paketi o dsvakog addon-a, isto se dogadja kod update-ova. Mozete ih rucno obrisati, a mozete koristit opciju u maintanance tools, purge packets, i to ce obrisati zaostale pakete...
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Hvala na odgovoru. Resio sam problem. Naime imao sam problem u Pulsaru sa pustanjem 1080p filmova malo vecih velicina od 8-10 gb. Imam net 10 mb/s. Jer mi sve lepo ocita, brzo dobijem max brzinu krene film i posle 1-2 min ukoci i vraca me u meni. Zato sam i ukljucio zero cache u nadi da ce mi to pomoci. Ali isti problem. Bas me je interesovalo odakle tih 8.85 gb viska i nasao sam u folderu Kodi-ja u podfolderu Pulsar addon-a jedan film od 1080p koji cak nisam ni mogao da odgledam. Cudno mi je jer u podesavanjima u Pulsaru mi je iskljuceno da downloadujem film. Obrisao sam film i iskljucio zero cache. Izgleda da je 10 mb/s malo za gledanje 1080p filmova vecih velicina (8-10 GB).
 
Natrag
Top