Velika buka dolazi iz kucista!

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Zdravo svima,imam jedan problem koji me kopka,a to je da ventilator od procesora pravi neverovatnu buku.Odnosno sum koji se cuje kao fen da radi.Imao sam isti problem sa proslim racunarom ali sam umesto malog ventilatora stavio veliki i bilo je ok,rec je bio o AMD 1.9 Ghz jedno jezgro K7 arhitektura,e sad imam Intel Celeron D 331 2.66 Ghz isto jedno jezgro i nije toliko jednostavno postaviti ventilator kao sto je bilo na AMD.Znaci nije do prasine jer sam to sve pocistio nego do ventilatroa ali ne znam kako da ga zamenim evo link sa slikom pa pogledajte DSC_1020 - Download - 4shared .Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
20
Skini nalepnicu sa ventilatora, imaš najverovatnije gumeni-plastični čep, skini ga, stavi JEDNU kap mašinskog ulja i to je to... Ako se pod rukom lagano vrti, dobar je, ako drobi, menjaj. Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pokusaj ovo sa uljem to sam i ja radio.
to ti je kao neki lezaj mali koji hoce da se sasusi vremenom.

ako si skidao hladjenje moguce da nisi dobro naneo pastu ili nisi dobro pricvrstio hladjenje,pa se procesor grije i govori ploci da mu treba vise obrtaja ventilatora,ploca ubrzzava ventilator ali idalje ga nemoze ohladiti ako nema dobar kontakt .poroveri temperaturu procesora nebih smela ici za taj procesor preko 67 celziusa.
67 je najvisa dozvoljena temperatura
 
Natrag
Top