Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
27
Je l probao neko Telekomov VDSL2 na udaljenosti vecoj od 1 km (1.3 km tacno)?

Koliki je maksimum koji moze da se izvuce iz takve linije?
 
Učlanjen(a)
22.03.2016
Poruka
240
50/2 je paket koji placas . A prakticno oni to vode kao do 50 , znaci sve preko 50% je ok po ugovoru .
 
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
27
50/2 je paket koji placas . A prakticno oni to vode kao do 50 , znaci sve preko 50% je ok po ugovoru .

Ma bio je neki problem u samim kablovima (sto njihovim sto mojim) - naterao sam ih da zamene (kukao svaki dan dok nisu odradili) - sad je realna brzina nesto preko 42 Mbita. Probao sam isti paket na manjoj udaljenosti i postize se bez problema 48 Mbita - izgleda da ne kradu isto koliko i na ADSL-u (ali popravice oni to) :)
 
Učlanjen(a)
22.03.2016
Poruka
240
Ne moze tu da se ukrade . Na telekomovom portu tebi je dodeljena maksimalna brzina od 50/2 . Koliko ces imati na izlazu iz VDSL modema zavisi od kvaliteta bakarne parice koja ide od tebe do telekomove "centrale" . Na tu daljinu imas odlicnu liniju ako postizes 42 Mbita.
 
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
27
Ne moze tu da se ukrade . Na telekomovom portu tebi je dodeljena maksimalna brzina od 50/2 . Koliko ces imati na izlazu iz VDSL modema zavisi od kvaliteta bakarne parice koja ide od tebe do telekomove "centrale" . Na tu daljinu imas odlicnu liniju ako postizes 42 Mbita.

Njihovi programi ocitavali udaljenost od 1.3 km (duzina kablova) - kad su malo cackali sad je udaljenost manje-vise realna (skoro jednaka fizickoj udaljenosti) oko 1km. Nisam mislio ukradu (kao smanje) ali sa ADSL-om 20 MBit na blizoj lokaciji skoro nikada nisam uspeo da izvucem vise od 12-13 Mbit (udaljenost manja od 70m od centrale), sad to radi kako bi trebalo (50/2 - realno 48/1.9)
 
Učlanjen(a)
22.03.2016
Poruka
240
"udaljenost manja od 70m od centrale" to bi prakticno znacilo da je centrala u tvojoj zgradi .Prosto neverovatno imati tolike gubitke na tako malom rastojanju
 
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
27
Nije u centrali - ima jedna zgrada izmedju (radi se o firmi, ne o stambenoj zgradi). I sada sa ADSL-om (paket do 10Mbit na drugom broju) postoji slican problem, ali VDSL radi odlicno.
 
Natrag
Top