Vaterpolisti Srbije: Nemamo pravo na grešku protiv Španaca

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.548
Vaterpolisti Srbije: Nemamo pravo na grešku protiv Španaca
Vaterpolo reprezentacija Srbije sutra u poslednjem kolu prvenstva Evrope igra protiv Španije, a izabranici selektora Dejana Savića listom isriču da u tom duelu nemaju pravo na grešku.

Vaterpolo%20lopta.jpg

Srbija je u subotu odigrala protiv Hrvatske nerešeno 8:8, pa je u meču protiv Španije neophodan barem bod za plasman u četvrtfinale šampionata u Budimpešti, gde brani titulu.

"Mogli smo ranije sve da završimo, malo smo se pribojavali ovakvog spleta okolnosti. Nismo loše igrali, ali smo promašivali i ono što nikada nismo, ne znam koji je razlog. Najvažnije je ipak da je sve u našim rukama", rekao je Duško Pijetlović za sajt Vaterpolo saveza Srbije.

Jedan od najboljih svetskih vaterpolista, Andrija Prlainović, podsetio je da nacionalni tim nije prvi put u ovakvoj situaciji.

"Sutra nemamo pravo na grešku. Grupa je izjednačena, dva mesta za tri ekipe, za nas je ova utakmica ravna polufinalu. Jesmo kvalitetniji, ali to ništa ne znači. Svesni smo važnosti meča, motiv ne nedostaje, ali moramo bolje, posebno u napadu. Znamo Špance odlično, igrali smo toliko puta. Najčešće smo dobijali, ali je uvek to bilo tesno. Neka bude tako i sada, kolika je razlika nije bitno, važna je samo pobeda", naglasio je Prlainović.

Mladi Dušan Mandić ne krije da je optimista pred duel sa Špancima.

"Sve je do nas. Verujem u ekipu i pobedu, da se presaberemo, pokažemo kvalitet. Španci imaju odličnu kontru, plivaju dobro, ipak, sve zavisi od nas. Imam utisak da se dižemo, idemo korak po korak. Izgubili smo pravo na grešku, taj luksuz više ne postoji, ali sam siguran da je sve loše sada iza nas", zaključio je Mandić.

Remi i pobeda Srbiju vodi na drugo ili treće mesto u B grupi prvenstva Evrope, što će zavisiti od ishoda poslednje utakmice između Mađarske i Hrvatske.

Meč između vaterpolista Srbije i Španije igra se sutra u Budimpešti od 16 sati.

Izvor: Tanjug
 
Natrag
Top