Vaši muzički radovi

Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
532
Nisam našao temu sličnu na forumu, možda nema, možda ne videh. Moderatori neka mi oproste i isprave grešku ako treba. (ako ipak jesam ćorav.. :???:)

E ovako,... dakle, kompozitori dragi da vas čujemo.
Evo, ja ću prvi.

Već 22 godine svirkam gitaru. Samouk sam. Nemam muzičke škole, samo uvce i neki talenat. Životni san mi je da imam svoj lični profi studio od 100.000 i kusur evara, ali još nisam ni blizu... Tako da se kod mene sve svodi na neku kućnu "El. Gitara + PC" kombinaciju. Pre 2 dana sam završio zadnju kompoziciju u koju uložih dosta vremena. Zapravo i u prethodnim jeste uloženo dosta vremena i truda. Za sad ih ima 9 okačenih na site.

Ta zadnja koju sam pomenuo zove se → Beginning.

Kako je u pitanju .mp3 fajl i direktan link do istog, ako ne želite da slušate iz pretraživača, idite desnim klikom pa onda "save as" ili "save target... save file as" .... (zavisi od pretraživača koji koristite) i skinite pa pustite u omiljenom plejeru.

Ako želite da preslušate Beginning u punom "prikazu", jelte, onda otiđite na Spooky Corporation Music i potom izaberite na meniju sa leve strane, Beginning ispod "Figments".

Na ovaj način ćete dobiti i tekst, zapravo pričicu uz muzikicu.

Dakle, potrebna mi je neka kritika. Meni se svidža to što sklepah od melodije, itd.

Hteo bih tuđa mišljenja da čujem.

Koji pravac muzike je u pitanju?
Ja bih ga nazvao neki trash/progressive. Ne znam.. :S
U svakom slučaju jeste neka vrsta Metala.

Moja lična, kućna produkcija nije ništa naročito, zapravo - nije dobra.
Ali, to ide zajedno i sa opremom i sa znanjem oko produkcije uopšte,
što na svu sreću nema veze sa komponovanjem... :D

Sve u svemu, ocenite rad pa posle kritički ispljujte ili pohvalite ili nešto između, kako vam drago, ako imate volje i želje za to..

Slobodno ispljujte ili lepo napišite šta vam se ne sviđa i za ostale na listi, ako vas ne mrzi.

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.390
Na prvo slušanje nije loše.... mislim da uopšte nije bitan žanr, vrsta ili podvrsta...
Ali na kraju ipak mi je više pažnju privukla propratna priča... a priča je vrlo složena i jezgrovita što samo po sebi intrumentalu nameće visoke ciljeve... možda je baš trebalo krenuti sa mnogo jednostavnijim pričama, korak po korak a ovako sve može da ima svakakav smisao i mnogo i malo u isto vreme... Ali ok je uhvatiti se u koštac prihvatajući ovakav pristup.. samo fali malo veća instrumentalna podrška, klavijature npr.
Takođe mislim da ako je sa elektronikom počelo mogla je da se provlači kroz celu pesmu.
A to što je kućna produkcija ne menja mnogo stvari mada je šteta što se pojedini delovi , prelazi, malo bolje ne čuju, ali ok, pozitivna ocena :yea:

Nadam se da nisam preterao sa kritikom :vorred:

Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
532
Kritika je uvek dobra, kakva god da je. Dankešen death row. :)

btw, što se elektronike tiče, tu si u pravu.. mada, sve osim obe gitare i jeste elektronika. Dakle i bas i bubanj...

Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
41
Di ste kompozitori ? U 4 godine samo jedan kompozitor na forumu ??

Da se predstavim:
Sviram sve instrumente, odličan sam klasični i električni gitarist, relativno dobar pianist a ostalo (gudala, udaraljke, etc) nikad nisam doveo do neke ozbiljnije razine sviranja. Svirkom se bavim 10 god, tad sam počeo svirati gitaru. Kompozicijom se bavim dvije godine i evo nekih od mojih radova:

Amanda's Dream Intro
Amanda's Dream
Flying In The Crystal Sky
Tomato Theme
(Thrash)
(Thrash) converted version

Kvaliteta je 8bitna (MIDI) tako da se najrealnije čuju stvari tek sa slušalicama ili nekim solidnim zvučnicima.