Utopila se devojčica, druga spašena

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Utopila se devojčica, druga spašena











Izvor:
B92.net








Jedna devojčica kod zaječara se utopila, dok je njena drugarica, koja je pokušala da je izvuče iz vode, spašena od davljena u poslednjem trenutku.


10590574854f4ab172c7aaa798215349_368x259.jpg



Zaječarskoj policiji telefonom je prijavljeno da su se dve osobe utopile u ispod gumene brane na Popovoj plaži na reci Timok.Kada je patrola stigla, zatekla je sinoć oko 22.20 sati na licu mesto devojčicu koja tone u vodu i odmah su je izvukli na obalu. Druga devojčica se, na žalost, utopila, a smrt su konstatovali lekari Hitne medicinske službe.Proverom identiteta utvrdjeno je da se utopila maloletna K. A. (13) iz Zaječara, a peživela je L. A. (14), takodje iz Zaječara, saopštila je danas zaječarska policija.

Očevici ovog dogadjaja kažu da su videli jednu devojčicu kako se okliznula sa gumene brane i upala u vodu, posle čega je druga devojčica skočila u vodu da bi je spasila. Istraga je u toku.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Devojčica koja se utopila u Timoku pokušavala da spasi najbolju drugaricu











Izvor:
Blic.rs









Kada je Ana Kostić (14) videla da joj se najbolja drugarica Ana L. (13) okliznula sa brane i pala u reku, bez razmišljanja je, iako neplivač, skočila za njom da joj pomogne. Anu L. je nepoznati 20-godišnjak, koji se zatekao na obali, izvadio iz nabujalog Timoka. Njenu požrtvovanu drugaricu nije imao ko da spase.


239483_zajecar-ana-kostic_f.jpg



Drama na popularnom zaječarskom šetalištu Popova plaža dogodila se preksinoć oko 22 sata. Prema rečima očevidaca, Ana L. šetala je po gumenoj i veoma klizavoj brani na Timoku i u jednom trenutku se okliznula i nestala.

Njena najbolja drugarica Ana Kostić, mada nije umela da pliva, probala je da pomogne drugarici, ali ju je voda povukla ispod same brane. Njeno telo nešto kasnije su izvukli zaječarski vatrogasci.

Policiji je oko 22 časa telefonom javljeno da su dve devojčice upale u Timok pored gumene brane na Popovoj plaži. Policajci i Hitna pomoć su stigli vrlo brzo. Prema policijskom saopštenju, oko 150 metara ispod brane izvučena je Ana L. i odvezena u bolnicu.

A u domu nastradale Ane Kostić u Plavskoj ulici 27, u nedovršenoj kući, smenjuju se jecaji i muk, tuga, neverica i očaj. Anina starija sestra Jelena, koja je pod jakim sedativima, ne izlazi iz sobe.

Majka Ljupka radi u Grčkoj kako bi porodici obezbedila bolji život. Tragičnu vest je čula telefonom. Na putu je ka Zaječaru. Kako joj je - samo ona zna. Otac Slobodan, slomljen od bola, plače na stepeništu.

- Sunce tatino, voli te tata... Bože, zašto mi nju uze, tatino mezimče... Zašto mene nisi uzeo, kako ću ja sada bez moje Ane - u suzama grca Slobodan.

Ispred kuće rodbina i Anini nastavnici iz Osnovne škole „Đura Jakšić“. Stoje u šoku, jedva da progovore pokoju reč. Obe devojčice, najbolje drugarice, bile su u istom razredu - VII1.

- Ana ove nedelje nije dolazila u školu, bila je bolesna. Ovo je velika tragedija za njen razred... za celu školu - plače Anina razredna.

- Deca su u neopisivom šoku. Svi su danas došli u školu, ne prestaju da plaču - kaže ona.

Radmila Conić, prva komšinica Slobodana i Ljupke Kostić, kaže da je Ana bila divno dete.

- Mila i dobra devojčica, lepo vaspitana. Stalno je išla na Popovu plažu. Zvala je pre neki dan i moju ćerku, ali sam se ja plašila da je pustim, pa je otišla sama. Ne znam šta je to, neka zla kob... Deca pričaju da je nedavno, na svoj rođendan, 6. aprila, pala u Timok, isto na plaži, ali su je tada izvukli na vreme. Ovo je užasna nesreća - priča Radmila.

Trinaestogodišnja Ana L, koja je spasena, oporavlja se na odeljenju pedijatrije zaječarske bolnice. Međutim, kaže da se ničega ne seća od trenutka kada je pala u vodu.

- Sirota devojčica još ne zna da joj je najbolja drugarica stradala. Zapravo, ona čeka da joj drugarica dođe u posetu - kaže pedijatar koji brine o Aninom zdravlju.

Vreme sahrane Ane Kostić još nije određeno. Porodica čeka da njena majka stigne iz Grčke.

 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Devojčica za smrt drugarice saznala preko Fejsbuka









Izvor:
Blic.rs










Devojčica Ana L. (14), koja je zahvaljujući požrtvovanosti anonimnog dvadesetogodišnjaka spasena iz nabujalog Timoka, uspešno se oporavlja na zaječarskoj pedijatriji. Za smrt svoje drugarice Ane Kostić, koja je kobne noći 27. aprila pokušala da joj pomogne, saznala preko Fejsbuka.


239566_zajecar02rodbina-i-prijatelji_f.jpg



Ana L. (14), koja je 27. aprila šetala po brani na reci Timok, s koje se okliznula i upala u nabujalu reku, uspešno se oporavlja u zaječarskoj bolnici i za nekoliko dana biće puštena kući.

Okružena članovima porodice i uz ogromnu stručnu podršku psihologa, Ana sada bije drugu bitku, suočavanje sa činjenicom da joj se najbolja drugarica udavila pokušavajući da je izvuče iz nabujale reke.

- Čuli smo krik i odmah smo shvatili šta se dogodilo! Čim su joj doneli mobilni telefon, prvo što je uradila otišla je na Fejsbuk i na profilu svoje najbolje drugarice Ane Kostić videla mnogobrojne poruke „počivaj u miru“ koje su prijatelji pisali! Trebalo je dosta vremena da je onako neutešnu i uplakanu bar malo umirimo - saznajemo na zaječarskoj pedijatriji, gde se Ana L. nalazi.

Anino zdravstveno stanje je sada mnogo bolje. Iako je utučena i tužna zbog svega što se desilo, ona se ipak uspešno oporavlja.

- Dobija antibiotsku terapiju, pluća su joj mnogo bolje i ako se tako nastavi, za nekoliko dana će ići kući - kaže doktorka Brankica Vasić, pedijatar. Što se tiče njenog psihičkog stanja, ona je pretrpela traumu, sa njom rade psiholozi i biće potrebno vreme da ojača i nastavi dalje.

U kući preminule Ane Kostić u Plavskoj ulici broj 27 - tuga i neverica.
Prijatelji i rodbina su stalno sa njenom sestrom Jelenom i ocem Slobodanom, koji su još uvek u šoku. Anina majka Ljupka, koja je na privremenom radu u inostranstvu, još nije stigla iz Grčke.

- Čim me je pozvao Slobodan i rekao mi šta se dogodilo, došao sam iz Negotina - priča kroz suze Slobodanov brat Jovan Simonović. - Strašno, ne mogu da verujem da naše Anči više nema. Evo, čekamo Ljupku da stigne iz Grčke, plašim se tog trenutka. Kako joj je, samo ona zna. Slobodan i Jelena ne znaju za sebe, stalno su pod sedativima, očajan sam, ne znam kako da im pomognem...

Sahrana nastradale Ane Kostić još uvek nije zakazana jer se čeka da Anina majka stigne u Zaječar.

 
Natrag
Top