Ušteda vremena i novca - Afrikanac istovremeno oženio četiri žene

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Ušteda vremena i novca - Afrikanac istovremeno oženio četiri žene

U subotu se u Weenenu u Južnoafričkoj Republici dogodilo nesvakidašnje slavlje. Mladoženja Milton Mbhele imao je četverostruko venčanje.



Iz bele limuzine izašle su, jedna za drugom, četiri mlade odjevene u belom i sa bidermajerima. Svaka od njih izgovorila je sudbonosno da, dobila prsten i poljubac novopečenog supruga, a ceremoniji je prisustvovalo više stotina zvanica.

U nedelju su se drugi put okupile familije venčanih. Tradicionalno Zulu venčanje i razmena poklona planirani su za ponedeljak, saznaje Telegraph.

Zakon u ovoj državi odobrava tradicionalna poligamska venčanja. Čak i predsednik Južne Afrike Jacob Zuma ima tri supruge. Ipak, ovakvi brakovi karakteristični su tek za nekoliko plemena, uključujući Zulu i Swazi, te postaju sve ređa.

Mladoženja Mbhele (44), zaposlen kao menadžer u opštini, izjavio je kako mu je kombinovano venčanje uštedelo mnogo novca.

Sa jednom od mladi, čije je ime Thobile Vilakazi, oženio se pre 12 godina. Ima 11 dece, ali nije precizirao ko su im majke.

"Želim da svi budu sretni", rekao je ponosni suprug govoreći o svojoj prvoj ženi. "Mislim da će ponovno venčanje sa njom doneti radost. Dovođenje nove tri žene moglo bi joj nekako olakšati život."

Najmlađa od četiri supruge je 23-godišnja Smangele Cele, koja se raduje udaji, bez obzira što to znači da će muža deliti sa drugima. Izjavila je da supruge planiraju živeti odvojeno, a Mbhele će se "rotirati" među njima.

"U pitanju je način na koji mi pokazuje svoju ljubav. Voli me u svakom smislu", istakla je. "Nećemo živeti u istoj kući, te ćemo jedna drugu smatrati prijateljicama."

Ostale dve supruge, osim one koja je već venčana za Južnoafrikanca, imaju po 24 godine i nazvane su "srednjim ženama".

Izvor: Telegraf
 
Natrag
Top