Uspavali je da bi joj izvadili bolesne jajnike. A onda se desilo čudo...

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
01. 07. 2014. 07:00 | blic.rs
Vladimir Tanacković | Foto: Shutterstock
Rebeku Oldham (25) mesecima je mučio bol u stomaku zbog kojeg je išla na mnogo testiranja. Išla je na tri skenera, dva testa krvi i šest testova za trudnoću, pa su doktori došli do zaključka da su za sve krivi njeni jajnici. Tokom operacije kojom je trebalo da budu otklonjeni, hirurzi su našli bebu.

36248_20110412_public_shutterstock__Di002912180_630x0.jpg




Žena koja je otišla na operaciju uklanjanja jajnika progovorila je o svom šoku kada su joj doktori saopštili da je nosila bebu tešku 4 kilograma.

Rebeka Oldham je primljena u bolnicu sa ozbiljnim bolovima zbog abdominalnih grčeva.

- Taman sam se borila sa činjenicom da nećemo moći da imamo još dece zbog mojih problema sa jajnicima i sad odjednom imamo sina – rekla je ona.

Rebeka priča da je mesecima imala stomačne grčeve i da je često išla na testiranje.

Bila je na tri skenera, dva testa krvi i šest testova za trudnoću kako bi se utvrdio uzrok bola.

U novembru prošle godine primljena je Midlmor bolnicu u Manukau Sitiju na Novom Zelandu kako bi operisala jajnike.

Hirurzi su se šokirali kada su unutar nje našli zdravu bebu. Probudili su je i rekli joj da će izvršiti carski rez umesto operacije jajnika.

Rebeka i njen partner, Džejm Tajpen, već imaju ćerku Hejli, koja je bila stara 20 meseci kada se rodio mali Džejms.

- Baš mi je drago što su me probudili i rekli mi da ću imati još jedno dete. Čak i ako je bilo na kratko, bolje što su tako uradili nego da su me samo probudili i dali mi bebu – kaže Rebeka.

Sada Rebeka i njen partner istražuju kako je moguće da nisu znali da je trudna.





KAKO JE MOGUĆE DA ŽENA NE ZNA DA JE TRUDNA?

Prema studijama, fenomen iznenadnog porođaja nije toliko redak kao što se čini.

Statistički gledano, jedna od 600 majki nije svesna da je trudna dok se ne porodi.

Ovo se najčešće dešava prezauzetim ženama, onima koje su gojazne od ranije i onima koje ulaze u menopauzu.


Mladim zauzetim ženama i ženama u menopauzi to se dešava najčešće zbog toga što one ne očekuju da zatrudne, pa ni ne prate znakove.

Pored toga, krvarenje tokom trudnoće je uobičajeno, naročito tokom prvih nekoliko meseci, pa žena može misliti da i dalje ima menstruaciju.
 
Natrag
Top