USB Video Capture Device

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
10
Pozdrav svima,
Za potrebe posla, odnosno za snimanje video streama koristim Logilink video grabber VG0001A uređaj. Nedavno sam instalirao Windows 10 i uopce mi ne prepoznaje navedeni uređaj. U device manageru je oznacen ili kao audio device ili kao OEM device kad pokusam da instaliram neke drivere. Na Win 7 je bio prepoznat kao USB video capture device. Potrebni su mi driveri za Win 10 ili barem neki dobar driver toolkit koji ce pomoci u rjesavanju ovog problema.
Svaka pomoc je dobrodosla i unaprijed se zahvaljujem.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Potrebni su mi driveri za Win 10...
Drajveri se traže na sajtu proizvođača. Ako ih on nema, tada ih niko nema i nikakva "potraga" i nikakvi programi tu neće pomoći.

...instalirao Windows 10 i uopce mi ne prepoznaje navedeni uređaj. ... Na Win 7 je bio prepoznat kao USB video capture device.
Ako je win7 video uređaj bez dodatnih drajvera, tada bi to trebalo da se desi i sa win10.
Tokom instalacije win10 nešto si pogrešno uradio ili si nešto propustio. Šta, teško je reći obzirom na pružene informacije? Možda bi najbolje bilo kontaktirati proizvođača uređaja?

BTW, ako je win7 radio kako treba zašto ste ga menjali? Sa druge strane ako se računar korisi "za potrebe posla", tada novi sistem treba probati na drugom (hw ili virtualnom) računaru, a ne na produktivnom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
10
Drajveri se traže na sajtu proizvođača. Ako ih on nema, tada ih niko nema i nikakva "potraga" i nikakvi programi tu neće pomoći.


Ako je win7 video uređaj bez dodatnih drajvera, tada bi to trebalo da se desi i sa win10.
Tokom instalacije win10 nešto si pogrešno uradio ili si nešto propustio. Šta, teško je reći obzirom na pružene informacije? Možda bi najbolje bilo kontaktirati proizvođača uređaja?

BTW, ako je win7 radio kako treba zašto ste ga menjali? Sa druge strane ako se računar korisi "za potrebe posla", tada novi sistem treba probati na drugom (hw ili virtualnom) računaru, a ne na produktivnom.
Da, svakako da sam prvo provjerio na stranici proizvođača. Win 10 je dosao vec instaliran, pa sam mislio 'ajde da probam. Posto jos uvijek nisam nasao drivere( na nekim stranicama mi se kao rjesenje nudi da sam kreiram nesto sto se zove mini driver a o cemu iskreno ne znam nista) mislim da cu i taj poslovni laptop vratiti na win 7. U svakom slucaju, hvala na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
... na nekim stranicama mi se kao rjesenje nudi da sam kreiram nesto sto se zove mini driver...
Da bi neko "napravio" drajver, tada mora znati kako je uređaj napravljen! A kako je uređaj napravljen, jedino zna proizvođač uređaja, osim ako nije otvoreno i javno publikovao svu tehničku dokumentaciju o uređaju.
Drugim rečima, onaj ko ima tehničku dokumentaciju uređaja, taj ima i drajvere. U 99,9% to je proizvođač uređaja.

Ako na sajtu proizvođača uređaja nema drajvera, tada ih nema ni na svim tim mambo-džambo sajtovima!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Da, svakako da sam prvo provjerio na stranici proizvođača. Win 10 je dosao vec instaliran, pa sam mislio 'ajde da probam. Posto jos uvijek nisam nasao drivere( na nekim stranicama mi se kao rjesenje nudi da sam kreiram nesto sto se zove mini driver a o cemu iskreno ne znam nista) mislim da cu i taj poslovni laptop vratiti na win 7. U svakom slucaju, hvala na odgovoru.
Obicno se to radi u Device Manageru.Idi desni klik na USB kontroler i klikni na "Update Drivers",ako ih ima naci ce ih na netu i apdejtovati.
 
Natrag
Top