upomooooc....

Član
Učlanjen(a)
28.10.2010
Poruka
2
listajuci stranice vidim da jedan korisnik se bori sa istim problemom ko i ja...Kad skinem film i pronadjem prevod ne mogu prevod da stavim na film... Probala sam razne varijante pa sad sam cak probala i ono sto ste predlozili i dasi ali mrka kapa! kad se nareze na cd u dvd-ju nigde prevoda...
lako je pricati o bs plejeru koji sam sam pronalazi prevode ali ni njih nemogu da stavim na drugi plejer a kamoli na dvd..... momci znam da ste sposobniji ... pomozite jednoj plavusi stupid:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
A gdje ti želiš da gledaš film? Na kompjuteru ili na stacionarnom DVD playeru?

Ako želiš na kompjuteru da ga gledaš i film (obično AVI fajl) i subtitl (.srt ili .sub fajl) moraju biti u istom folderu i potpuno istog imena da bi ga bilo koji player (u tvom slučaju BSPlayerr) prepoznao i automatski ga učitao kada pustiš film.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Kao sto covek objasni u predhodnom postu,zavisi koji fomat filma skidas a da ne bi objasnjavali imas sve ovde na forumu,ukucas na "pretraga uzivo" lepljenje prevoda i manje vise sve je tu,pozzzzz
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2010
Poruka
2
a gdje ti želiš da gledaš film? Na kompjuteru ili na stacionarnom dvd playeru?

Ako želiš na kompjuteru da ga gledaš i film (obično avi fajl) i subtitl (.srt ili .sub fajl) moraju biti u istom folderu i potpuno istog imena da bi ga bilo koji player (u tvom slučaju bsplayerr) prepoznao i automatski ga učitao kada pustiš film.

ama klincima da narezem za dvd plejer da mi necackaju komp
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
ama klincima da narezem za dvd plejer da mi necackaju komp

Najjednostavnoji program koji po mom mišljenju daje i najbolji rezultat (probao sam sve moguće) za minut do minut i po vremena je AVIAddXSubs, inače besplatan. Mislim da je trenutno aktuelna verzija 9.6. I veličinu i boju i font i poziciju će da odradi sa lakoćim. Pošto on titl ubacuje u AVI kontejner film koji recimo ima 700 mb će poslije ubacivanja imati 2 mb više. I sve to za najviše 2 minuta vremena. Na ovakav način pakovanjem titla u AVI kontejner u vidu fotografije sa transparentnom pozadinom, imačeš fantastičan titl i na DVD playeru koji uopšte ne podržava titlove. Jedino je bitno da ti player nije iz kamenog doba jer uslov je da podržava DivX ili XviD. Mali je, svega oko 1 mb i lako ga je skinuti. Evo ti jedan članak iz Sveta kompjutera gdje se govori o njemu:


AVIAddXSubs 9.2 Pridruživanje titlova video zapisima

skpd01.velika.jpg

Pre nego što počnete da vilenite zbog toga što opet pišemo o titlovanju video zapisa, stanite na momenat. Ovo je veoma važna tema, pogotovu za ljude koji nisu zadovoljni time kako im linijski plejer „servira” sadržaj tekstualnog fajla na ekranu. Dobro, znamo da znate da je uz pomoć alata „x” na film „y” moguće nalepiti titl „z” i da ceo proces može da proždere prilično sistemskih resursa i u vetar baci dosta slobodnog vremena. Ovoga puta nećemo govoriti o tome da je video zapis trajno žigosan tekstom i da praktično nikakve izmene nadalje nisu moguće. Šta to onda AVIAddXSubs ima da nam ponudi, a da to već nismo prežvakali i ispljunuli? Zapravo, dosta toga...
Reč je o alatu koji, za razliku od većine izdanaka u klasi, ne služi za „graviranje” titlova u sliku, već za njihovo pridodavanje u obliku naročitog bitmap strima. To znači da se nad originalnim video materijalom ne vrši nikakva izmena i da on ne biva „prepisan” tekstom. Što je još bolje, u ovom slučaju ne izvodi se ni rekompresija materijala, čime se čuva izvorni kvalitet ulaznog fajla, a izbegnuto je i gubljenje vremena za nepotrebno prepakivanje. Verovali ili ne, čitav postupak traje svega nekoliko desetina sekundi! Treba reći to da program na ulazu prepoznaje isključivo AVI datoteke (DivX/ /XviD), te da se rezultujućem fajlu prišiva ekstenzija DIVX. Autor ističe to da ukoliko nastanu problemi prilikom reprodukcije u linijskom DVD uređaju, slobodno možete izvršiti ručno vraćanje na AVI ekstenziju (provereno u praksi) i tada bi trebalo sve savršeno da funkcioniše. Na oficijelnom sajtu projekta može se naći i spisak gde su uredno nabrojani uređaji sa kojima AVIAddXSubs nepogrešivo sarađuje.
Cela priča s pravom vam se čini poznatom. Pre svega, ovaj postupak skladištenja fajlova neodoljivo podseća na onaj primenjen kod DVD filmova, a za njegov nastanak odgovorni su kreatori DivX kodeka. Naime, od verzije 6, tzv. DivX Subtitles (XSUB) ponuđeni su javnosti na korišćenje, a njihova realna primena ogleda se i kod linijskih plejera koji nude ograničen prostor za manevar. Dakle, ako uređaj podržava DivX 6 kodek, sva je prilika da ćete imati sve beneficije prilikom korišćenja ovog programa.
Šta još valja napomenuti? AVIAddXSubs omogućava to da za jedan fajl vežete do osam različitih tekstualnih datoteka koje sadrže titlove. Help fajl donosi detaljno objašnjen sistem nomenklature, a važno je istaći i to da je titlove potrebno držati u SRT formatu, te da je svakom pojedinačno moguće određivati položaj na ekranu, dodeliti različit font, definisati veličinu, izabrati boju, setovati kodnu stranicu i slično. Kao što verovatno pretpostavljate, upotreba programa upravo se svodi na igranje sa opcijama vezanim za nabrojane radne parametre prikaza titlova. Sve ostalo je automatizovano i pojednostavljeno do krajnjih granica – odaberete ulazni fajl i pritisnete dugme Create Subtitled DivX File. Bajno!
Na kraju se postavlja pitanje da li postoji šansa da iz cele ujdurme korist izvuku i vlasnici Xbox 360/PlayStation 3 konzola? Kao što je poznato, ove skalamerije su (na ovaj ili onaj način) sposobne da izvrše reprodukciju različitih tipova multimedijalnih datoteka, ali... Podrška za titlove nije sjajna, a čak ni prosečan korisnik u takvom okruženju neće biti zadovoljan onim što je ponuđeno. Zato je AVIAddXSubs idealno rešenje za vlasnike „trojke”, pošto fajlovi „izrađeni” ovim programom ferceraju k’o novi na Sonyjevoj konzoli. Nažalost, Microsfova „kutija” zasad ne podržava XSUB titlove, tako da na ekranu možete imati sliku, ali ne i prevod. Inače, sve rečeno odnosi se isključivo na filmiće u SD rezoluciji, pošto HD još ne figuriše u spisku opcija.

Autor: Vladimir PISODOROV
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top