Upload web strane

Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
1
interesuje me da li postoji mogucnost da besplatno upload-ujem svoju web stranu na internet???i ako postoji, kakva je procedura,jer o tome ne znam mnogo..tj ne znam nista...???
 
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
53
Postoji mogucnost da upload-ujes svoju web stranu, tako da bude dostupna svima na netu. Prvo moras iznajmiti prostor na nekom web serveru (to se zove hosting), na koji ces prebaciti prezentaciju. Zatim registrujes domen, tj. web adresu svog sajta. Iznajmljivanje servera i registracija domena nisu besplatne usluge, ali postoji dosta hosting kompanija koje nude besplatni hosting i besplatni domen (subdomen). Jedna od boljih je na adresi Business FREE web hosting at .Biz.nf - PHP, MySQL, No Ads. Registruj se za BESPLATNI WEB HOSTING PLAN, i na mejl dobijas aktivacioni link, kao i parametre za upload preko FTP protokola. Klikom na ovaj link tvoj account postaje aktiviran i spreman za upload web sajta.

To bi u kratkim crtama bilo u vezi kreiranja hostinga i domena. Nisam od onih koji idu previse u detalje, ali mislim da ces se snaci bez vecih problema.

Ono sto sledi je UPLOAD sajta na web server. DA bi to uspesno odradio, neophodan ti je neki program za upload putem FTP protokola. Ja koristim WS_FTP, od kompanije Ipswitch, mada mozes koristiti i Total Commander. Zbog nedostatka vremena nisam postavio slike i detaljnije objasnjenje za kreiranje FTP konekcije,mada i to ne bi trebalo da ti bude problem. Ono sto je bitno je da pocetna strana tvog sajta (home page) mora da ima naziv index.html ili index.htm kako bi je server prepoznao i prosledio tvom internet pretrazivacu.

To bi ukratko bilo o ovoj temi, mozes pogledati moj sajt prvenac na http://sonijer.biz.nf Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Osim tog besplatnog rešenja imaš i Free Hosting (byethost.com)

Za ostale nisam siguran, dok za byethost.com jesam da zaista ne trpaju adsense reklame gde stignu.
Zapravo, ne stavljaju reklame uopšte. Mnogi free host provajderi ti daju slobodan hosting sa nešto malo prostora, a čim okačiš site kod njih, ono vidiš jedan google adsense rectangle na vrhu. Ne možeš mu ništa nego da svoj site pomeriš za nekih 100 i kusur piksela na dole... :/ . ...
To sa ovima nije slučaj. Stvarno su OK.


A što se uploada tiče, moj ti je savet da probaš sa FileZillom. → FileZilla - The free FTP solution
Nema boljeg. Ni Total Commander nije loš, ali,
to mu nije primarna svrha.

Instaliraj lepo filezillu i kači.
 
Natrag
Top