Update XP da ili ne

Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Imam instaliran XP 5.1.2600 XPSP080413-2111 SP3 i odmah posle instalacije
odčekirao sam automatic update,naravno da nebi dosao u situaciju borbe sa WGA.Znam da nije lepo koristiti ovakav OS
moz-screenshot-1.png
:vorred:, pa me zanima da li je potreban bilo kakav update za ovaj XP i ako jeste kako .Unapred hvala na bilo kakvom odgovoru.
moz-screenshot.png
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Normalno da treba da je update-ujes jer update-om se zakrpe rupe tj nedostaci u windowsu i samim tim windows zasticuje od hakerskih napada.

skines RemoveWGA i sa njim se rijesis dosadnog geniuna



 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Апсолутна дезинформација! Пре него што покушаш да посаветујеш неког, пробај најпре да научиш нешто и сам!

Најпростије речено, updates-i су неопходни јер они ураво "крпе" рупе у самом Windows-u и тиме га бар на неки начин чине безбеднијим за рад. Ко има пиратску верзију Windows-а може слободно да користи ове закрпе, АЛИ треба да обрати пажњу на једно, а то је да НЕ чекира Automatic download and install, јер ће тако навући и онај Microsoftov WGA Notification који управо и открива проблем са легалношћу Windows-а, него ДА чекира Notify but don't automatically download or istall them. Тако ће вас сваки пут обавестити о новим закрпама, али ће инсталирати само оне које ВИ будете чекирали (а ви наравно нећете чекирати WGA Notification). И у томе је сва филозофија са закрпама.


preuzeto sa drugog foruma


kod mene je stalno ukljucen windows upload i uvijek me pita hocu li da instaliram to i to i nemam apsolutno nikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
To samo vazi za automatic update, a kad odes na windows update sajt da skines ostale zakrpe moras da instaliras wga, jer bez njega nece da nastavi proveru updateova.
Sa automatic updateovima dobijes samo kriticne zakrpe, sta je sa ostalima, kojih nije malo...
Inače WGA je špijunski softver (zbog toga što se instalira bez tvoje dozvole)...

Zahvalio sam ti se zbog ovoga...
Апсолутна дезинформација! Пре него што покушаш да посаветујеш неког, пробај најпре да научиш нешто и сам!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Hvala na dobronamernim savetima,naoružo sam se sa "removeWGA" a neznam isplatili se
skinuti "validate all OS" pa da vidim ima li prolaza..thanks
 
Član
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruka
1
Ja sam uspela da windows ucinim validnim uz pomoc vaseg tutorijala.... ali neke update=ove nece da mi odobri... cini mi se da je zbog brisanja programa WGA Patcher for Windows, koji sam i koristila da bih Windows ucinila validnim!? Dal je to moguce? I sta bi se desilo kada bih koristila taj RemoveWGA? Dal bi mi Windows i dalje bio validan? Hvala unapred, forum i tutorijali su odlicni :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Hvala na dobronamernim savetima,naoružo sam se sa "removeWGA" a neznam isplatili se
skinuti "validate all OS" pa da vidim ima li prolaza..thanks


Probaj naci Genuine XP Validation, jer je namenjen bas XP OS, i ne moras brisati nista iz registry-ja, samo dvoklik na registri, pise ga sam XP, odes na proveru i microsoft te obavesti "Hvala sto koristite legalan Windows", ukljucis auto update i skines sve zakrpe za XP, kao i ja.
 
Član
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
1.030
Ja sam licno protiv automatic update na XP-u.Jeste da je sistem sigurniji ali i posle odredjenog vremena primetno sporiji,a da ne spominjem WGA koji se instalira bez tvog znanja
 
Natrag
Top