Umoran sam od zivota

Član
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruka
10
Pa ja imam slican problem. Prvo sam postao mrzovoljan, a onda ne vidim smisao u bilo cemu sto radim.
Ako treba da odem do druga, mrzi me... kao drugi put. Sve sto planiram obicno ide tezim putem ili se ne ostvari... a planiram neke skromnije ciljeve. Nadjem hobi ali mi posle par meseci dosadi....
Kada bih imao siguran posao, sa solidnom platom verovatno bi billo bolje. Nekad se osecam da sam u zivotu skrenuo sa puta i da ne umem da se vratim. Stalno pokusavam da se bolje organizujem ali mi ne uspeva. Kao da mi nesto fali ali neznam sta... Cenim da je do sredine u koje zivimo narocito ako razmiljamo o troskovima i situaciji u kojoj se nalazimo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Nikada mi planiranje nije islo od ruke ali sam se uvek dobro organizovala i sve stizala da obavim bas na vreme.
Mozda je do motiva, da bi se covek trgao i krenuo u dobrom pravcu.
Te pozitivne misli su jako vazne ali kako da ih covek ima uvek i stalno kad je nekada vise nego ocigledno da nam nista ne ide od ruke i sve sto pocnemo ne ispadne onako kako smo zamislili.
Tesko je naci resenja za sve probleme ali ako se covek preda i prepusti negativnom razmisljanju da mu nikada nece ni biti bolje to ne valja nikako.Uvek se mora misliti pozitivno da bi se desavalo pozitivno.Jednostavno nismo svi rodjeni pod srecnom zvezdom i da nam sve ide glatko ima ljudi koji do svega u zivotu dodju na mnogo tezi nacin ali ipak dodju do zeljenog cilja.
Mislim da je takvima i sladji uzitak u ostvarenom.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Ne mogu da kazem da sam bio u takvom stanju da mi nije bilo stalo do zivota, to nikada nisam pomislio. Kao verovatno i vecina ljudi, bio sam nekad u problemima, ali nikada nisam bezao od njih, uvek sam nalazio i snage i volje da ih resim. Naucio sam i da vladam svojim mislima. Takav je zivot, vrlo cesto se covek nadje u takvom stanju, da iz njega izbija nekad neka mrzovolja, negativne misli, nije mu do zivota. Kad se nadjemo u takvom mraku, najvaznije je pronaci svetlost. Ako u takvim trenucima ubacis u svojoj glavi dodatnu dozu negativnih misli, samo ces pogorsati ionako haoticno stanje u kom se nalazis. Ljudi koji se brzo razocaraju, dizu ruke od svega, mogu samo da proizvode los zivot.

:), Radi se o tome da meni jeste stalo do života. MOG. Ali da ga živim u miru. E, ali to ne može. Uvek se nađe neko ko će da ti pravi probleme koje moraš ti da rešavaš. Roditelji, deca, posao....Mene to izluđuje. Samo po nekad hoću da me ostave svi na miru.

Po prirodi sam nekakav ludi optimista i mislim da sve može da se reši, i ne samo da mislim, nego silno verujem u to. A onda me izazivači problema demantuju...Kad bi svi živeli svoj život i rešavali sami svoje probleme, život bi bio divan :).
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
:), Radi se o tome da meni jeste stalo do života. MOG. Ali da ga živim u miru. E, ali to ne može. Uvek se nađe neko ko će da ti pravi probleme koje moraš ti da rešavaš. Roditelji, deca, posao....Mene to izluđuje. Samo po nekad hoću da me ostave svi na miru.

Po prirodi sam nekakav ludi optimista i mislim da sve može da se reši, i ne samo da mislim, nego silno verujem u to. A onda me izazivači problema demantuju...Kad bi svi živeli svoj život i rešavali sami svoje probleme, život bi bio divan :).
I ja sam ludi optimista. :) Svima treba da je stalo do zivota. yes3 Ljude danas muce razni problemi, nazalost, na zivotnom putu, neko izgubi i dragu osobu, ali mora se ici napred, vracanje u rikverc je naravno, los izbor. To sto sam ja optimista i sto sam u svojoj glavi posadio pozitivne misli, ne znaci da cu kasnije ubirati plodove. Zivot je nepredvidljiv. U pravu si i za ove izazivace problema, zivimo u vremenu losih vesti. Stignu te i nevolje koje nisi ti izazvao, ali koje nece same proci, moras da ih oteras. Vlada neka apatija u drzavi, nagomilavaju se problemi kao i negativna energija. Opet, i da nema ovog rasula, i da je blagostanje, ne mozes ocekivati da ce ti neko servirati bolji zivot,(to mogu ocekivati samo razmazena deca bogatasa) moras sam da se potrudis da ga zaradis.
Sto se tice dece, to me tek ocekuje. :)
 
Natrag
Top