Umetnicko klizanje!

Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
115
Klizanje_MR_302.jpg


umjetnicko_klizanje_zapoceo_croatia_cup_tabfull.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
0
umetnicko klizanje

Gde ima linkova za umetnicko klizanje na ledu,svetska i evropska prvenstva?
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
2
Sta je ovo, niko ne prati klizanje :)

Mislim da bismo mogli malo prodiskutovati o klizanju, posebno zato sto su u toku Olimpijske igre, najvaznije takmicenje za ovaj sport.

Dakle, Plusenko nije odbranio zlato, ovog puta mu je na put stao Amerikanac Lysacek bas kao pre 8 godina Yagudin samo sto ovog puta, smatra se, to nije bilo fer, odnosno, zasluzio je zlato a ne srebro. Nije se bas velika prasina digla ali sudeci po izjavma raznih zvanicnika (cak se i Putin tu ukljucio), kolumnama i blogovima nekadasnjih olimpijaca, novinara i ljudi koji se razumeju, nastup Amerianca je okarakterisan kao relativno lak jer nije mnogo rizikovao. Otvara se pitanje treba li danas osvojiti zlato onaj ko i ne pokusa cetvorostruki skok, preispituje se "nov" nacin sudjenja i tako............

Moj favorit je bio Svajcarac Lambiel koji je zavrsio 4. :)

Zasto li ja ovo pisem kad niko ne prati...

Po meni, kod parova je situacja bila ocekivana (zamislite, nema skandala) a kod dama... Trenutno su zavrseni kratki programi i rezultat je, sto se tice Azije i SADa ocekivan dok su Evrpljanke podbacile. Nadala sam se da ce bar Karolina Kostner moci nesto da ucini ali tesko... Sutra je slobodni program i ako se ne desi cudo zlato ce uzeti Korejka ili Japanka. Meni se licno ne svidja njihovo klizanje ali da ne duzim sad...

Ne znam ima li nasih predstavnika, verovatno ne, a mozda je i bolje tako, ionako nisu imali zapazene (iakve) rezultate...:( (da ne pocinjemo sa situacijom u zemlji i uslovima treniranja)

Hajde ljudi, ukljucite se malo...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Francuska ustupa Japanu organizaciju SP 2012.

Francuska ustupa Japanu organizaciju SP 2012.


Francuska klizačka federacija (FFSG) voljna je da Japanu ustupi organizaciju prvenstva sveta u umetničkom klizanju 2012. godine, kao znak solidarnosti zbog katastrofalnih posledica zemljotresa i cunamija, koji su 11.marta pogodili tu zemlju.


10171.jpg


"U ovim teskim trenucima za Japan srce nam svima kuca kao jedno. Na ovaj način se solidarišemo sa Japanom, japanskim narodom i Japanskom klizačkom federacijom", istakao je predsednik FFSG Didije Gajage.

Japan je posle razornog zemljotresa odustao od organizacije šampionata sveta koji je trebalo da bude održan u Tokiju od 21. do 27.marta.


( Tanjug )
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Četrnaestogodišnjakinja pobedila na Gran priju u u

Četrnaestogodišnjakinja pobedila na Gran priju u umetničkom klizanju


Tanjug |


Ruska klizačica Elisaveta Tuktamiševa pobedila je na Gran priju u Parizu ispred aktuelne evropske vicešampionke Italijanke Karoline Kostner i Amerikanke Alise Sisni.

192721_elizaveta_f.jpg


Četrnaestogodišnja Tuktamiševa je gracioznošću i težinom slobodnog sastava podigla na noge ledenu dvoranu Bersija, i ubedljivo došla do drugog trijumfa u ovogodišnjoj seriji gran prija, pokazavši da je rusko žensko klizanje ponovo u zamahu.


Tuktamiševa je imponovala izražajnošću pokreta kojima je svaki težak element u sastavu činila lakim, a latinoamerički ples je bio prava muzička podloga ovog čuda od deteta, u čijoj je senci ostala i čarobna Kostner.


Rezultati, finale:
1. Elizaveta Tuktamiševa (Rusija) 182,89
2. Karolina Kostner (Italija) 179,32
3. Alisa Sizni (SAD) 179,15
4. Kanako Marakami (Japan) 161,31
5. Viktorija Helgeson (Švedska) 154,90


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pljuščenko može ne EP

[h=1]Pljuščenko može ne EP
[/h] Izvor. B92, Beta | AK

Olimpijski pobednik u umetničkom klizanju iz 2006, Jevgenij Pljuščenko dobio je dozvolu da se takmiči na Evropskom prvenstvu ovog meseca.

19474142024f037874ddf03991115746_orig.jpg
Pljuščenko nije ispunio normu za plasman tokom protegle dve sezone, pošto se takmičenju vratio tek prošlog meseca na prvenstvu Rusije, na kome je pobedio.
Međunarodna klizačka unija (ISU) napravila je izuzetak na zahtev Rusije, tako da će trostruki osvajač olimpijske medalje učestvovati na takmičenju. Pljuščenko je i šestostruki evropski šampion.
Poslednji put kada se takmičio na EP postavio je tadašnji svetski rekord u kratkom programu. On se povukao posle osvajanja srebrne medalje na Igrama u Vankuveru 2010.

Na Olimpijadi u Solt Lejk Sitiju 2002. godine osvojio je srebro. Evropsko prvenstvo održava se od 23. do 29. januara u britanskom gradu Šefildu.
 
Natrag
Top