Ulepsavanje foldera

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Postoje vec ranije tutorijali kako da postavite zeljenu sliku u pozadinu foldera putem notepada ili alata......

http://serbianforum.org/tutorijali/29870-postavljanje-slike-u-pozadini-foldera.html

Medjutim meni se cini da je ovo laksi i jednostavniji nacin...

44486862.jpg


Mozete bez problema sa par klika misa sami postaviti zeljenu sliku u pozadinu foldera,zatim odrediti boju teksta fajlova.Za sve ovo potreban vam je alat koji imate na adresi......

:download:

Kod:
www.alexstam.narod.ru/folderfon.zip
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
BOJENJE TEKSTA I POSTAVLJANJE SLIKE U POZADINU FOLDERA

Posto downloadovali alat i raspakovali iz rara,posto jeu pitanju tiha instalacijaon ce se instalirati sam duplim klikom misa na downloadovani Folderfon setup fajl i vas alat mozete pronaci u vasem racunaru na lokaciji C:\Program Files\Soft AleXStam\FolderFon...

Mozete sada bez problema postaviti u odabranom folderu........

46031469.jpg


i zeljenu sliku ......

27979177.jpg


startujte ovaj alat koli se nalazi na gore opisanoj lokaciji duplim klikom misa......broj 1,a zatim posto su slova teksta fajlova crna a ja zelim postaviti u pozadini crnu sliku,naravno moram i promeniti boju slova da bi se kasnije ona i videla.ako zelite odabrati zeljenu boju teksta fajlova u okviru samog foldera kliknite misem na dugme Color of a font.....broj 2

55588662.jpg


Zatim u novootvorenoj paleti boja kliknite misem na zeljenu boju u kojoj hocete da vam bude tekst fajlova......broj 3,te posto izabrali boju kliknite takodje misem na Ok.....broj 4

76099301.jpg


posto ste dobili boju teksta sada je potrebno odabrati folder u koji cete postaviti zeljenu sliku.Kliknite misem na dugme Directory of creation.....broj 5,zatim u novootvorenom prozoru sa leve strane prozora pronadjite folder u kome postavljate sliku te posto se on i pojavi sa desne strane prozora obelezite ga misem ...broj 6 a onda kliknite na Add...broj 7 te posto to i obavili kliknite misem na dugme Ok.....broj 8

56988915.jpg


Dobili ste sada poruku da ste izabrali jedan direktorijum u kome zelite postaviti sliku......

48283547.jpg


Sada mozemo i izabrati sliku koju postavljamo u pozadinu direktorijuma.kliknite misem na dugme Open picture......broj 9 a zatim u novootvorenom prozoru takodje kliknite misem na Open picture.....broj 10

40440163.jpg


Pronadjite zatim u racunaru sliku koju zelite postaviti ,obelezite je misem......broj 11 i kliknite na dugme Open.....broj 12

44497104.jpg


Sada preostaje jos i da upamtimo ovu promenu.kliknite misem na Save options.....broj 13a zatim u novom prozoru i na dugme Yes.....broj 14

34370500.jpg


Posto upamtili mozete i zatvoriti program.Kliknite misem na dugme Exit the program.....brpj 15,zatim u novom prozoru kliknite takodje misem na dugme Yes.....broj 16

49363062.jpg


Sada mozete otvoriti folder kome ste postavili sliku i uveriti se da se ona nalazi u pozadini foldera a da su slova teksta fajlova u boji koju sami odredili.....

50968127.jpg


Akozelite povratiti u prvobitni polozaj program ima i restore opcije.....broj 1,zatim opciju Prewiev da pregledate kako izgleda postavljena slika i boja teksta pre samog usnimavanja......broj 2 a i samo stelovanje setapau okviru samog programa sa puno mogucnosti......broj 3

82518310.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
BOJENJE FOLDERA U ZELJENU BOJU

Ako zelite da obelezite neki folder u vasem racunaru koji smatrate da vam je vazan i zelite da bude uocljiviji od ostalih mozete ga obojiti u zeljenu boju.

0010afba7375813.jpg



Potreban vam je alat koji imate na adresi......

:download:

Kod:
http://www.mediafire.com/?952sshhym3aq6hh

Posto je u pitanju tiha instalacija posto raspakovali iz raraduplim klikom misa instaliracete ovaj alat i kroz par sekundi odmah ga mozete i isprobati.Ovaopcija vam je sada dostupna u desnom kliku misa.Odaberite folder koji zelite obojiti,zatim desni klik misa na njega te u padajucem meniju odaberite opciju Folder Highlight a zatim i desno kliknite na boju u kojoj zelite da vam bude zeljeni folder.....

120sm.jpg


Kroz par trenutala vas folder ce se obojiti u boju koju sami i odredili.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF........

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1144&authkey=AOox8cSjZtzlSlY" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
1
koliko sam ja sve to uradio lepo al nece na win 7 da promeni izgled foldera
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
koliko sam ja sve to uradio lepo al nece na win 7 da promeni izgled foldera

Ako mislis na Folderfon u folderu je verzija 4.0 koja funkcionise na Windows 7, Vista, XP, 2000, 2003....to bi trebalo da ti funkcionise...

Takodje FolderHighligh funkcionise na Windows 2000/2003/XP/Vista/Windows 7....

Verovatno nesto nisi odradio kako treba.....
 
Natrag
Top