Ukinuta zabrana da homoseksualci otvoreno služe u američkoj vojsci

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ukinuta zabrana da homoseksualci otvoreno služe u američkoj vojsci





FoNet | 23. 07. 2011. - 14:00h | Foto: Reuter

Američki predsednik Barak Obama zvanično je ukinuo zabranu da homoseksualci otvoreno služe u američkoj vojsci, javlja Dojče vele.

159409_0605-obama-foto-reuter_f.jpg


On je u petak potpisao dokument kojim se ukida politika "Ne pitaj, ne govori", definisana još pre 17 godina, o seksualnoj orijentaciji u vojsci, naveli su zvaničnici iz administracije. Ukidanje ove mere stupa na snagu 60 dana od kada je predsednik potpiše.

Politika "Ne pitaj, ne govori" pokrenuta je 1993. godine, na početku mandata administracije Bila Klintona i u tom trenutku je bila kompromisno rešenje i najviše što se moglo učiniti na poboljšanju položaja homseksualaca u armiji.

Tada je zabranjeno postavljanje pitanja vojnicima da li su homoseksualci.

Istovremeno, međutim, vojnicima homosekualcima bilo je zabranjeno da otvoreno govore o svojoj seksualnoj orijentaciji.


Ako je i bilo nekih dilema do sad... ovim su otklonjene. Garant propadate.
PYC
 
Natrag
Top