UJmedia - nedostajući dll

Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Zadnjih tjedan - dva kod paljenja kompa (Win 10 - pro, 64-bit, verzija 1607 iskače mi upozorenje o nedostajućem "rmhnotdc.dll" koji se nalazi na adresi (trebao bi) c:\Users\Korisnik\AppData\Local\Ujmedia\ ??

Upozorenje o nedostajucem dll.jpg

Komp sam skenirao i AV nije ništa našao!
Pomagajte!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Verovatno nista vredno nekog tezeg sekiranja. Na tebi je samo da lociras kom programu pripada taj .dll i da izbrises kompletno taj program sa racunara. Pretpostavljam neki program vezan za player, servis mu radi u pozadini RegSvr32 i zahteva taj dll za normalno funkcionisanje.
Ti udji u taj pomenuti folder Ujmedia i vidi o cemu je rec. Izbrisi ga sa Revo, a takodje mu blokiraj i servis ili iz startupa, svejedno otarasi ga se.
Pogledaj i u Program files da li ima nesto pod naslovom Ujmedia , mada moze biti i neki plugin za browser koji je tvoj antivirus obrisao.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ja sad brate mili Zekoslave nemam taj Win pred sobom da bih problem mogao da sagledam iz pravog ugla, ali u tom folderu koji se zove Ujmedia, kako si ti naveo, verovatno ima jos koji trag kako se program originalno zove.
Mi sada ovde imamo problem druge vrste, jel ako ti nisi mogo da nadjes ni taj folder u putanji

c:\Users\Korisnik\AppData\Local\Ujmedia\ ??

...kako ja sad mogu da ti preporucim neki napredniji program, a da se ne desi da obrises nesto sto ne treba i da ti padne sistem.
S ove tacke gledista jedino da probas sa nekim jadnijim programom, recimo CCleaner sa opcijom za ciscenje registra u svim ostalim slucajevima preporucujem neke druge programe cija je kompaktibilnost sa win 10 upitna.

Kolko sam do sada video kratkim surfom neta jedina Ujmedija se spominje u Ukrajini, neka leva novinska agencija, pa ako si pratio desavanja sa te strane izgleda da su ti uvalili vruceg kestenjaka koji se efikasno otklanja programom UnhackMe, ali je i njegova kopmpaktibilnost sa trenutnim spijunskim Os-om Win 10, takodje upitna.
Sve u svemu nastavljamo traganje, takodje ocekujemo ucesce ostalih clanova, koji pomno prate ovaj tvoj slucaj.
Zeka peka i Elmer, runda druga....
 
Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Pa ja sad brate mili Zekoslave nemam taj Win pred sobom da bih problem mogao da sagledam iz pravog ugla, ali u tom folderu koji se zove Ujmedia, kako si ti naveo, verovatno ima jos koji trag kako se program originalno zove.
Mi sada ovde imamo problem druge vrste, jel ako ti nisi mogo da nadjes ni taj folder u putanji

c:\Users\Korisnik\AppData\Local\Ujmedia\ ??

...kako ja sad mogu da ti preporucim neki napredniji program, a da se ne desi da obrises nesto sto ne treba i da ti padne sistem.
S ove tacke gledista jedino da probas sa nekim jadnijim programom, recimo CCleaner sa opcijom za ciscenje registra u svim ostalim slucajevima preporucujem neke druge programe cija je kompaktibilnost sa win 10 upitna.

Kolko sam do sada video kratkim surfom neta jedina Ujmedija se spominje u Ukrajini, neka leva novinska agencija, pa ako si pratio desavanja sa te strane izgleda da su ti uvalili vruceg kestenjaka koji se efikasno otklanja programom UnhackMe, ali je i njegova kopmpaktibilnost sa trenutnim spijunskim Os-om Win 10, takodje upitna.
Sve u svemu nastavljamo traganje, takodje ocekujemo ucesce ostalih clanova, koji pomno prate ovaj tvoj slucaj.
Zeka peka i Elmer, runda druga....
Evo što se nalazi u folderu Ujmedia:
datoteka naziva rmhnotdc.3

a u njoj piše:

Sadržaj rmhnotdc.3.jpg
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mnogi virusi imaju taktiku da se maskiraju pod patronatom zvanicnih .dll fajlova, tako da ako nesto pise ne znaci i da je istina. Kolko je meni poznato licenca moze da se falsifikuje i program maskira, ali ga dobar antivirus na srecu skrembluje, ko kod tebe.
Da se nelazemo mnogo, ali na celom internetu jedino se na nasem sajtu pojavljuje .dll sa ovim nazivom. Ruku na srce mozda je i dobro sto je to tako, jer ce serbianforum da postane sajt na kome je .dll fajl mutirao po prvi put.
Ima jos jedna mogucnost, da je to stvarno .dll koji potice od Majkrosofta koji si ti nekako obrisao, a koji se ne brise u normalnim okolnostima. Znaci mora sacekamo nekog koji ima instaliran Win 10, da potvrdi da se u tom folderu nalazi bas taj .dll fajlic.
...do tada se mora strpis, mada da je do mene, ja bih ga vec ostranio, al ti iipak sacekaj u narednih pet godina valjda ce se javi neko.
Valjda ce se javi Komsija, on je vidovit, ako nisi znao.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
CCleaner kaže da je Publisher:
Pogledajte prilog 97703
Microsoft Corporation!

Moj predlog ti je prvo skini revo uninstaller pro odes na tu putanju koju si naveo desni klik na taj folder i ukloni ga!Proteras CCleaner
onda lepo skines ove programe

temp file cleaner
Kod:
http://www.bleepingcomputer.com/download/tfc/

junk removal tool
Kod:
http://www.bleepingcomputer.com/download/junkware-removal-tool/

adw cleaner
Kod:
https://toolslib.net/downloads/finish/1/

malwarebytes free verzija
Kod:
https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

skini ih i proteraj ovim redosledom kako su linkovani!

Ode microsoft u kineze :roll:
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
El si vido mali Zekoslave, on je goriji nego jedan tu Quronja sto je bio, Admin je sa motkom morao da ga istera. Znaci primeni ove alate sto rece Komsija, ako nece onda ga izkidaj sa UnHakMe ili Autoremover Iz "rute" ga mora bajpasujes.
Kome li ovo za dzabe pricam, majko mila.
 
Natrag
Top