Ugroženi ljudi i oni koji misle da su ugroženi...

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
„Čuvajte se ugroženih ljudi i ljudi koji misle da su ugroženi. Oni osećaju potrebu da se štite i brane, i zbog toga često i neočekivano i podmuklo napadaju. ... Oni uvek idu više u pravcu nipodaštavanja protivnika nego u pravcu sopstvenog usavršavanja. Oni se više trude da umanje ugled protivnika nego da podignu svoju sopstvenu vrednost.” (Ivo Andrić, Znakovi pored puta, str. 62-63)

Ovo sam pročitala nekoliko puta i svaki put kad bih pročitala zastala sam i razmislila o ovme , jer uistinu kada sagledamo oko sebe vidimo dosta ljudi koji su ugroženi ili su jednostavno umislili da su ugroženi i/ili osjećaju da samim tim trebaju da se odbrane od nečega ili nekoga i nesvesno naprave samo veći problem i sebi samima i drugima oko njih.

Šta vi mislite o ovome???
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve ovisi o karakteru čovjeka. Neki ljudi će, kada su ugroženi, gledati da se sakriju u "mišiju rupu" i nema govora da će takvi nekoga ugroziti, a neki će opet u slučaju ugroženosti, postati agresivni i paranoični i vidjeti "neprijatelja" u svakome. E, ovih poslednjih se zaista treba čuvati, jer možete postati predmet njihovog napada bez ikakvog stvarnog razloga.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Apsolutno se slažem s Andrićem.
Mislim da je to potpuno prirodan proces. I životinje napadaju samo kada se osete ugroženim, ili kada osete da su im mladunci ugroženi. Tako i ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Mislim da se tu radi o ličnostima, čiji sklop sadrži kompleks niže vrijednosti i sujetu. E, ti su gadni načisto.
 
Natrag
Top