Udovica se uselila u kuću sa kultne slike "Američka gotika" Granta

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Prevazilazi smrt supruga u novom domu


Udovica se uselila u kuću sa kultne slike "Američka gotika" Granta Vuda


I. H. |



Malo koji građanin Amerike nije čuo za sliku "Američka gotika" autora Granta Vuda. Na osnovu dela koje prikazuje stariji bračni par ispred bele kuće u gotskom stilu, nastale su brojne parodije poput one na kojoj Mišel i Barak Obama poziraju u istoj pozi. Žena po imenu Bet Hauard u Ajovi je pronašla pomenutu kuću i sada živi u njoj.

240292_grantdevolsonwoodamericangothic_ff.jpg


"Američka gotika" Granta Vuda


Dok je gostovala u Ajovi kao sudija na izboru za najukusniju pitu, Bet Hauard iz Los Anđelesa slučajno je naletela na belu kuću koju je Grant Vud 1930. godine ovekovečio na svojoj slici "Američka gotika".

Budući da je rođena u Ajovi, Amerikanka je odmah osetila povezanost sa poznatom građevinom i upitala vlasnike da li je moguće da se useli u nju. Na njenu veliku radost, kuća je bila dostupna po ceni od 190 evra mesečno, tako da je Bet u njoj započela novi život, nakon smrti supruga.

240303_gotik-02_f.jpg


Kuća iz "Američke gotike" danas


Ona danas uživa u skromnom enterijeru kuće a za život zarađuje tako što prodaje pite sa voćem koje sama pravi.

- Mislila sam da će ovde biti veoma tiho, ali nije tako. Ljudi dolaze da se slikaju ispred kuće ili da probaju pitu. Stekla sam mnogo novih prijatelja - izjavila je Bet, a prenosi "Los Anđeles Tajms".

240302_gotik-01_f.jpg


Bet Hauard na ulazu u kuću

Unutrašnjost kuće je zatvorena za posetioce, ali u dogovoru sa vlasnikom Amerikanka je odlučila da bude domaćica turistima koji svraćaju da se u poznatoj pozi fotografišu na travnjaku ispred kuće.

Bet Hauard kaže da joj kuća pomaže da preboli smrt svog supruga. Ona se toliko vezala za svoj novi dom da je otputovala do Umetničkog instituta u Čikagu kako bi videla original Vudove slike.

- Istorija se osećala u vazduhu. To je bilo veoma smirujuće. Povezala sam se sa svojim precima - izjavila je Bet koju je kuća inspirisala da napiše knjigu "Memoari o ljubavi, gubitku i piti".
 
Natrag
Top