Učiteljica Šakti

Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Zaista je uzaludno početi pisati na temu koja je spominjana u nekim knjigama, a tiče se prakse, ako već unaprijed pretpostasvljate da će je teško ko razumjeti ili da možda već ima iskustva iz te oblasti. Jer, da nadovežem, kad bi neki veći broj nas već obvladavao ovim područjem, svijet, vjerujem, mijenjao bi se na bolje, a ne ovako kako već ide, na gore.
Evo da počnem. U Indijskoj filozofiji kaže se da je Šakti učiteljica Yoge. Mislim da i ovo Y predstavlja zapravo žensku energiju jer je to za razliku od X, ženski kromozon. Da bi učili od Šakti morate poznavati, barem malo, funkciju desnog i ljevog kanala, Ida i Pingala. Može se reći da je sam proces intenzivan i radi toga i naporan. Sve traje oko 5 min. Poslije se relaksirate u svakodnevnom životu.
Ida je negativan kanal i predstavlja energiju. Energija po svojoj strukturi teži ka premoći(označimo ovaj stadij apsolutne moći brojem 10). Kada bi se ovaj stadij ostvario, retorički, svijet bi bio progutan, sagoren i uništen. Zato tu postoji drugi kanal, Pingala. On označava Duhovni realitet. Kako ovaj realitet prevazilazi sve deskripcije on nema dimenziju(ovo nije lako shvatiti), i na taj način sprječava energiju da postigne svoju dominaciju, jer ona ne nalazi načina da se realizira u duhu(jer on nema prostor). Da bi ovo zaista funkcioniralo mora biti sinhronizirano. Vi već trebate imati potencijal 10, na lijevom kanalu, u isto vrijeme desna strana(recimo sada - misao i tijelo) mora susprezati sebe da se ponese u ovom zahtijevu, ali vrlo suptilno i slobodno. Doći će do oslobađanja određenog stadija Šakti iz reproduktivnog centra bez otvaranja centralnog kanala. Mislim da ću sada da završim iako možda malo od ovoga može biti jasno.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Jasno mi je samo to da je potrebno u samom sebi napraviti " vagu ", da se tako izrazim i ako sam uopše razumjela o čemu se radi. Shvatila sam to kao rad na samom sebi i izjednačavanju pozitivne i negativne energije,koje kolaju u nama. Kako ga izfilosofira u pola jeda uveče. :)
 
Natrag
Top